3

بیلدربرگ ۳

  • کد خبر : 1230
  • ۲۳ اسفند ۱۳۹۰ - ۵:۱۵

تشکیلات مخوف بیلدربرگ «Bilderberg»، نه دولت است، نه مجلس. و نه یک سازمانی سیاسی مانند سازمان ملل و نه یک سازمان اقتصادی مانند اوپک می‌باشد. نامش را «کلوپ» گذاشته‌اند تا مشخص گردد بیلدربرگ هیچ تشکیلات یا سازمان رسمی ثبت شده با چارت سازمانی و شرح وظایف حزبی معینی نیست، اما بزرگ‌ترین کنفرانسی است که سالانه […]

تشکیلات مخوف بیلدربرگ «Bilderberg»، نه دولت است، نه مجلس. و نه یک سازمانی سیاسی مانند سازمان ملل و نه یک سازمان اقتصادی مانند اوپک می‌باشد. نامش را «کلوپ» گذاشته‌اند تا مشخص گردد بیلدربرگ هیچ تشکیلات یا سازمان رسمی ثبت شده با چارت سازمانی و شرح وظایف حزبی معینی نیست، اما بزرگ‌ترین کنفرانسی است که سالانه با حضور قدرتمندترین افراد در عرصه‌‌های سیاسی، اقتصادی، بانکداری، نظامی و نیز غول‌های رسانه‌ای، تحت شدیدترین مراقبت‌های امنیتی برگزار می‌گردد.

  «Iranpn     –  سازمان‌های اداره‌ کننده جهان/فصل سوم»: قبل از ورود به گزارش، از همه‌ی خوانندگان گرامی تقاضا می‌گردد که حتماً ابتدا فصول اول و دوم را مطالعه نمایند.

شهر سن موریس (St. Moritz  ) در سوئیس برای برگزاری کنفرانس مخفی و مخوف بیلدربرگ «Bilderberg  » در سال ۲۰۱۱ انتخاب شد.

اگر چه هتل زیبا و ۵ ستاره‌ یا در واقع قصر (Suvretta House  ) محل استقرار میهمانان و برگزاری
 کنفرانس به خودی خود در بین کوه‌ها و جنگل‌های زیبا مستور است، اما به هنگام برگزاری این کنفرانس نیز تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفت، تا آنجا که محدوده‌‌های باز آن با پرده‌های پلاستیکی مسدود گردید.

شرکت کنندگان:

اگر چه پیش از این فهرست اغلب شرکت‌ کنند در اختیار برخی از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خودی قرار می‌گرفت، اما از سال ۲۰۰۹ به بعد این اتفاق رخ نداد و فهرست شرکت کنندگان در سال ۲۰۱۱ نیز جزو اسرار قرار گرفت. اما بعدها اسامی اغلب آنها به بیرون درز کرد. مثل همیشه، بزرگ‌ترین و مؤثرین مقامات سیاسی، اقتصادی، نظامی و رسانه‌ای جهان در این کنفرانس حضور داشتند. نام و ملیت تعدادی از اعضای شرکت کننده به شرح ذیل است:

امریکا:

(.Alexander, Keith B  ) فرمانده‌ی سایبری ارتش امریکا (USCYBERCOM  ) و مدیر آژانس امنیت ملی؛

(Hughes, Chris R  ) از اعضای هیئت مؤسس فیس بوک؛

(Bezos, Jeff  ) بنیانگذار و مدیر عامل شرکت رسانه‌ای آمازون (Amazon.com  )؛

(.Keane, John M  ) بازنشسته و مشاور ارشد ارتش کل امریکا (SCP  )؛

(.Kissinger, Henry A  ) رئیس شورای همکاران و مشاوران هنری کیسینجر؛

(Rockefeller, David  ) رئیس سابق  هیئت مدیره بانک منهتن چیس (ریاست اصلی و پشتیبان مالی بیلدربرگ)

(Steinbrück, Peer  ) وزیر سابق دارایی و عضو کمیته‌ی فاینانس وزارت خارجه؛

(Collins, Timothy C  ) مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری [هولدینگ] – (Ripplewood Holdings, LLC  )؛

و بیش از ده تن دیگر از شخصیت‌های نظامی، سیاسی، رسانه‌ای و بانکی.

بلژیک:

(Coene, Luc  )، رئیس بانک ملی و سناتور اسبق مجلس سنای بلژیک و رئیس اتاق فکر مؤسسه (Itinera  ).  

(Davignon, Etienne  ) وزیر کشور. متولد ۴ اکتبر ۱۹۳۲در بوداپست. او را در هر صحنه‌ای پیپ به دست خواهید دید. لباس پوشیدن، طرز نشستن و پیپ کشیده او، الگوی نخست‌وزیر بهایی و معدوم ایران، هویدا بود. او سیاستمدار و اقتصاددان [سرمایه‌دار] است و معاون سابق کمیسیون اروپا بود. ریاست شرکت هواپیمایی بروکسل (Brussels Airlines  )، ریاست هیئت مدیره‌ی بروکسل در مجمع عمومی سازمان ملل، مدیر دانشگاه شیمی (ICHEC  ) و عضویت در چندین هیئت مدیره‌ی دیگر را در کارنامه‌ی خود دارد.

(Leysen, Thomas  ) سرمایه‌دار و تاجر مشهور. متولد ۱۹۶۰ در بلژیک. او استاد رشته حقوق در دانشگاه کاتولیک لون (Katholieke Universiteit Leuven  ) شد. ریاست هئیت مدیره اتحادیه روزنامه‌نگاران (VUM  ) پدر او نیز از فعالان تصویب قانون آزادی همجنس‌گرایی در بلژیک بود. وی از اعضای گروه ۱۶ نفره‌ای است که صنایع کلان بلژیک چون ولوو را در اختیار دارند.

چین:

(Fu, Ying  ) معاون وزیر امور خارجه. متولد ژانویه ۱۹۵۳ در شهر (Hohhot  ) در مغولستان. وی از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ سفیر چین در اسرتالیا بود و از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ سفیر چین در بریتانیا شد و عضو هیئت مذاکره کننده با کره شمالی در زمینه‌ی سلا‌ح‌های هسته‌ای بود و مدیریت پوشش خبری حملات ضدتبلیغی غرب علیه المپیک ۲۰۰۸ با وی بود و اکنون معاون وزیر امور خارجه چین می‌باشد.

(Huang, Yiping  ) اقتصاد‌دان و استاد مرکز تحقیقاتی اقتصاد چین در دانشگاه پکن. با سابقه استادی در دانشگاه‌ آکسفورد و دانشگاه ملی استرالیا. رساله‌ی مشهور وی مبنی بر برنده نبودن دلار در جنگ با ین ژاپن در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ می‌باشد.

دانمارک:

(Eldrup, Anders  ) مدیر عامل شرکت دانگ انرژی (CEO, DONG Energy  )؛

(Federspiel, Ulrik  ) معاون رئیس جمهوری در امور جهانی‌سازی؛

(Schütze, Peter  ) عضو هیئت مدیره اجرایی بانک (Nordea Bank AB).

آلمان:

(Ackermann, Josef) رئیس هیئت مدیره و عضو کمیته‌ی اجرایی دویچه بانک

(Enders, Thomas) مدیر عامل شرکت هواپیمایی SAS؛

(Löscher, Peter) رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت زیمنس (AG)؛

(Nass, Matthias) رئیس خبرنگاران خبرگزاری بین‌المللی دی‌سایت (Die Zeit).

هم چنین اشخاص سرشناس و برجسته‌ای از کشورهای انگلیس، فنلاند، فرانسه، یونان، ایرلند، ایتالیا، کانادا، هلند، نروژ، اتریش، پرتغال، روسیه، سوئد، سوئیس، اسپانیا، ترکیه و گروهی تحت عنوان سازمان بین‌المللی (Internationale Organisationen) نیز در این کنفرانس شرکت داشتند.

 

حوادث:

اگر چه سعی بسیار در مطبوعاتی نشدن این جلسه صورت گرفت، اما حضور ۱۳۰ تن ازشاخص ترین افراد جهان در یک هتل موضوعی نیست که بتوان آن را کاملاَ مخفی داشت. لذا سازمان امنیت و پلیس سوئیس اقدامات شدید امنیتی برای جلوگیری از بروز هر حادثه‌ای، از جمله تجمع مخالفان گرفته تا تهدید جان شرکت‌ کنندگان به عمل آورده بود. اما در عین حال ساسیتمدار برجسته ایتالیایی به نام « Mario Borghezio» که عضو کمیسیون

اتحادیه اروپا نیز هست، مضروب شد. برخی از رسانه‌ها عکس وی را در حالی که از دماغش خون می‌آمد منتشر کردند، اما تحقیق در چگونگی حادثه در دستور کار پلیس قرار گرفت و معلوم نشد.

هم چنین دو نفر ۳۶ ساله و ۵۸ ساله که در نزدیکی هتل در خودروی خود قرار داشتند، مورد سوء ظن پلیس قرار گرفته و بازداشت شدند. اما از نتیجه‌ی آن نیز خبری منعکس نگردیده است. و البته یک خبر دروغ مبنی بر بمب‌گذاری نیز پلیس و سیستم امنیتی را دچار دردسر کرد.

مشهورترین شخصیت‌ها‌ی دائمی:

طبق معمول هنری کیسینجر یهودی، دیوید راکفلر، ژوزف آکرمن و پیتر سانترلند و تنی چند از پادشاهان (ماسونی) مشهورترین شخصیت‌های این کنفرانس بودند که حمایت مالی و هزینه‌های آن را نیز بر عهده دارند.

محورهای بحث:

محورهای بحث در کنفرانس بیلدربرگ ۲۰۱۱، یورو – مناقشات خاورمیانه و توسعه‌ی شبکه‌های اجتماعی بود.

بنا به گزارشات رسمی کنفرانس بیلدربرگ و هم چنین سایر گزارشات منتشر شده، کنفرانس امسال بیشتر به چالش‌های موجود در راه رشد و تحقق اهداف (ماسونی) پرداخت. ضرورت نوآوری در نظم نوین جهانی، یورو و چالش‌های پیش‌روی اتحادیه اروپا، نقش فضاهای خالی و در حال ظهور اقتصادی، اتصال مسائل امنیتی در شبکه‌های اجتماعی، چالش‌های جدید خاورمیانه، مناطق جنگی و نیز تحولات جمعیتی، از مهم‌ترین سرفصل‌های مباحث مطروحه بود. اما متن مذاکرات طبق معمول جزو اسرار قرار گرفت.

مباحث فاش شده:

به رغم مراقبت‌های شدید، چندین مبحث فاش شد که از جمله آنها می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

عراق:

اغلب اعضای بیلدربرگ با خروج کامل نظامیان امریکایی از عراق و تخلیه این کشور مخالف بودند و اصرار داشتند که امریکا باید دست کم اجازه‌ی اقامت بخشی از نیروهای خود (تحت هر عنوان) در خارج از شهرها و زمین‌های بایر را از دولت عراق بگیرد.

یکی از اعضای اروپایی بیلدربرگ گفت: دیگر هر کسی می‌تواند از ما سؤال کند که آیا هشت سال جنگ با هزینه‌های سرسام‌آور چند تریلون دلاری و پاشیده شدن ۵۰۰۰ خانواده و زندگی در امریکا  و همین طور چند هزار در اروپا و … ارزش آن را داشت و به جز شکست چه حاصل شد؟ هیچ پاسخی نداریم. و یکی از اعضای جناح چپ اروپا که برای اولین بار در بیلدربرگ راه می‌یافتند نیز گفت: اتفاقاً این (رسوایی در اذهان عمومی و ضرورت چاره‌جویی) همان موضوع مهمی است که باید در کنفرانس ۲۰۱۲ مورد بحث قرار گیرد.

یک عضو امریکایی نیز گفت: باید بگوییم و اقرار کنیم که در عراق یک دولت قدرتمند و متکی به رأی مردم بر سرکار است و باید به ترغیب سرمایه‌گذاران اروپایی در این کشور بپردازیم.

خاورمیانه:

یکی از اعضای بیلدربرگ اظهار داشت: بیایید به صراحت اقرار کنیم که هزینه و حتی پول نقد کلانی برای حمایت از گروه‌های ضد انقلاب [بیداری اسلامی] در کشورهای اسلامی خاورمیانه هزینه

ما باید یک به صورت قاطع، محکم و با شدت، یک جنگ دائمی در خاورمیانه و سرتاسر خلیج فارس را طراحی و پیگیری کنیم و با شریک استراتژیک خود، یعنی عربستان سعودی وارد تعامل شویم. یک جنگ سراسری برای همه در خاورمیانه، به غیر از اسرائیل.

 کرد‌ه‌ایم، اما هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته است. ما باید یک به صورت قاطع، محکم و با شدت، یک جنگ دائمی در خاورمیانه و سرتاسر خلیج فارس را طراحی و پیگیری کنیم و با شریک استراتژیک خود، یعنی عربستان سعودی وارد تعامل شویم. یک جنگ سراسری برای همه در خاورمیانه، به غیر از اسرائیل.

اگر به عربستان سعودی دقت بیشتری کنید، متوجه خواهید شد که انگشتش را در هر سوراخی در خاورمیانه فرو کرده است. نگاهی به مصر بیاندازید که برای مجلس طنطاوی ۴ میلیارد دلار به صورت نقد دریافت کرد. در یمن سعودی توانسته است قبایل بسیاری را تحت عنوان ثبات در منطقه با پول خریداری کند. در بحن همراه با حقوق بشر حامی سلطان حمد بن عیسی آل خلیفه است که در سال ۲۰۱۰ به حکومت رسید. بحرین متحد نفتی امریکا و میزبان و محل استقرار ناوگان پنجم امریکا در خلیج فارس است.

نماینده دیگری گفت: بی‌ثباتی در سرتاسر خاورمیانه اجازه می‌دهد تا بیلدربرگ بهانه‌ی بیشتری برای فشار پیدا کند. قیمت نفت به ۱۵۰ تا ۱۸۰ دلار می‌رسد و این امر ضمن فشار سیاسی به آلمان و اتحادیه اروپا، چین و آرمان‌های اقتصادی آن را نیز تحت فشار قرار می‌دهد.

توجه داشته باشید که مهم نیست تاس بیلدربرگ چقدر شانس می‌آورد. در سال ۲۰۰۸ قیمت نفت به ضرب گلوله به ۱۴۷ دلار رسید و این همان تحقق پیش‌بینی صورت پذیرفته در بیلدربرگ ۲۰۰۵ بود.

مصرف کنندگان و مردم نمی‌دانند که اگر قیمت هر بشکه نفت به ۲۰۰ دلار هم برسد، این سه چهارم قیمت واقعی آن است. در این صورت وال‌استریت کنترل قیمت را بدون در نظر گرفتن بازار عرضه و تقاضا در دست خواهد گرفت و مطمئن باشید که این هدف دراز مدت در کنترل – نه تنها نفت – بلکه کلیه‌ی بازارهای مالی جهان است.

چین:

نگرانی بزرگ بیلدربرگ ورود چین به عرصه‌ی سیاست‌های آفریقایی تحت عنوان (protagonism) است. اگر بروکسل پایتخت اروپا باشد، آدیس آبابا پایتخت شاخ آفریقاست و شرکت چینی (CSCEC) وارد ساخت و ساز‌های کلان در این منطقه شده است. مضافاً بر این که چین روابط خود را با کشورهای از دست رفته‌ای چون مصر و تونس بسیار گسترش داده است و با وزیر خارجه لیبی نیز برای کنترل نفوذ قدرت اروپا در لیبی مذاکره کرده است.

چین اکنون یک قدرت اقتصادی و تا سال ۲۰۱۶، یعنی کمتر از ۵ سال دیگر بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی و نیز قدرت هژمونیک جهان خواهد بود و تردید است که درگیری‌های خاورمیانه و چالش‌های عراق، افغانستان و ایران در رشد اقتصادی چین تأثیری بگذارد.

یونان:

در خصوص کشور بحران زده یونان چنین مطرح شد: پیام بیلدربرگ این است که یونان دیگر مرده است. مشکلات یونان نه تنها اتحادیه اروپا، بلکه اقتصاد جهانی را به مخاطره انداخته و می‌اندازد. این طرح جبران بدهی با ایجاد بدهی بیشتر (وام اتحادیه) درست مانند قمار در کازینوهای مخفی است. ما برای کمک مالی باید سعی کنیم سرمایه‌دارانی که بیشتر مایل به حدس و گمان هستند را ترغیب کنیم. [با ایجاد حدس و گمان‌های مثبت، سبب شویم که تمایل به سرمایه‌گذاری پیدا کنند]. باید راه‌کاری برای توجیه سرمایه‌گذارانی که در سری اول اقدام کرده و شکست خوردند پیدا کنیم تا به گذشت داوطلبانه طلب خود اقدام کنند و امیدوار باشند.

پاکستان:

چین به بهترین دوست پاکستان مبدل شده و این یک تغییر بزرگ ژئو پلوتیک قلمداد می‌گردد و این حاصل تصویب تاکتیک‌های تهاجمی دولت اوباما علیه پاکستان است. برای اولین بار نماینده‌ی چین در بیلدربرگ گفت: از این پس حملات نظامی ایالات متحده به پاکستان، حمله به چین قلمداد می‌گردد.

یک عضو اروپایی بیلدربرگ برای جلوگیری از تأثیر قدرتی که از چین بیان و توصیف شد گفت: ایالات متحده نه تنها در جهان یک قدرت است، بلکه هیچ قدرتی بزرگ‌تر از آن وجود ندارد و نگاه به وقوع یک جنگ جدی بین امریکا و پاکستان برای اذهان عمومی کاملاً عادی شده است.

سایر:

و پس از سخنانی در خصوص یونان و ایرلند بیان شد که: تلاش بیلدربرگ برای رویایی چین، هندوستان و روسیه به عنوان‌ استراتژی کلیدی خواهد بود و در مورد روسیه بیان شد که چاوز سرنگون خواهد شد و ایالات متحده با حذف روسیه، ارتش خود را در آنجا مستقر خواهد نمود. درست مانند اکوادور و بولیوی.

تحلیل‌گران و برخی از رسانه‌ها:

تحلیل‌گران و برخی از رسانه‌ها انفعال شدیدی نسبت به کنفرانس بیلدربرگ داشتند. آنها معترضند که این کنفرانس به مثابه‌ی بی‌معنی و بازی بودن همه سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و قوانین و مصوبات است، چرا که معلوم می‌شود همه تصمیمات در جای دیگری و در سطح بالا [رأس هرم فراماسون] اتخاذ شده و جهت اجرایی شدن در سطح جهان، در کنفرانس بیلدربرگ به تأثیر گذاران اصلی دیکته می‌شود.

مستجارmostajar

 

لینک کوتاه : https://mostajar.com/?p=1230

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.