2

مغازه ای به نام عرفان کیهانی

  • کد خبر : 1440
  • ۰۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۹

  سركرده فرقه انحرافي «عرفان كيهاني » مي كوشد اين گونه القا كند كه آن چه تاكنون مطرح كرده از طريق وحي و الهاماتي از مركز هوشمند جهان كسب كرده است. وي در گفتار و نوشتار خود اين هوشمندي را گاهي روح القدس، گاهي يدالله و گاهي روح الامين و پاره اي از مواقع خدا […]

 

سركرده فرقه انحرافي «عرفان كيهاني » مي كوشد اين گونه القا كند كه آن چه تاكنون مطرح كرده از طريق وحي و الهاماتي از مركز هوشمند جهان كسب كرده است. وي در گفتار و نوشتار خود اين هوشمندي را گاهي روح القدس، گاهي يدالله و گاهي روح الامين و پاره اي از مواقع خدا معرفي مي كند.

يك كارشناس ارشد فرهنگي، ابعاد تازه اي از ديدگاه هاي انحرافي سركرده عرفان حلقه را فاش ساخت. 
وي با اشاره به اين كه فرقان انحرافي «عرفان كيهاني » فعاليت خود را از نيمه دهه ۱۳۸۰ پايه گذاري كرده است گفت: عوامل اصلي اين فرقه در قالب دوره هاي آموزشي فعاليت خود را آغاز كردند. سپس با تربيت افرادي به عنوان مستر به صورت شبه هرمي در شهرهاي مختلف فعاليت خود را گسترش داده و به سرمايه كلاني نيز دست يافتند. 
به گفته اين كارشناس ارشد فرهنگي، بررسي مباني نظري و شيوه هاي علمي اين فرقه، بسيار مبهم و سؤال برانگيز بوده و براساس تحقيقات به عمل آمده عوامل اصلي اين گروه با پرسش كنندگان در دوره هاي عرفان حلقه برخورد نامناسب مي كنند. 
وي افزود: مبناي عرفان حلقه را مباحث ماترياليستي و ديالكتيكي تشكيل مي دهد و براساس ادعاي سركرده اين فرقه هيچ فردي نمي تواند به خداي واقعي از طريق معصومين(ع) و قرآن دست يابد. 
اين كارشناس ارشد فرهنگي يادآور شد: مبناي تضاد ديالكتيكي از اصلي ترين مباني اين ديدگاه بوده و هر آن چه وجود دارد قطعاً در درون خود ضد خود را نيز پرورش داده و با كمك شناسايي ضد يك چيز مي توان اصل آن را شناسايي كرد. بر همين مبنا شعور و ضد شعور، ماده و ضد ماده، آگاهي و ضد آگاهي ، عرفان و ضد عرفان و …. اين گونه شناخته مي شود. 
به گفته وي، اين فرقه انحرافي شبه عرفاني، عرفان را دنيايي بدون ابزار معرفي مي كند و با تامل در اين نكته مي توان دريافت كه نظريات ماترياليستي عمق پيچيده اي در اين فرقه دارد. 
وي همچنين با تاكيد بر اين نكته كه ديدگاه هاي كاباليستي نيز در لابه لاي تعاريف ديالكتيكي اين شبه عرفان وجود دارد، افزود: سركرده ۵۴ ساله اين فرقه مدعي است كه آن چه مي گويد را در دوران جواني و از طريق كائنات و جهان هستي دريافت كرده و در اين باره از هيچ فردي نكته اي نياموخته و كتابي نيز در اين باره نخوانده است. 
سركرده فرقه انحرافي «عرفان كيهاني » كه تاكنون در كسب مدرك ديپلم نيز ناتوان بوده است مدعي دريافت دكتراي افتخاري از كشورهاي مختلف بوده است. 
اين كارشناس ارشد فرهنگي افزود: سركرده فرقه انحرافي «عرفان كيهاني » مي كوشد اين گونه القا كند كه آن چه تاكنون مطرح كرده از طريق وحي و الهاماتي از مركز هوشمند جهان كسب كرده است. وي در گفتار و نوشتار خود اين هوشمندي را گاهي روح القدس، گاهي يدالله و گاهي روح آلامين و پاره اي از مواقع خدا معرفي مي كند. 
براساس اخبار و اسناد به دست آمده سركرده فرقه انحرافي «عرفان كيهاني » در مباحث كميته عرفان علاوه بر اين كه شيطان را تطهير مي كند، مي كوشد شبهاتي را نسبت به تلاش هاي انبيا در اذهان ايجاد كند.سركرده فرقه انحرافي «عرفان كيهاني » همچنين با ادعاي دارا بودن نگاه فرادرماني مدعي است كه ويروس هاي شبكه منفي در افراد جن زده را خارج مي كند. 
به گفته كارشناس ارشد فرهنگي، سركرده فرقه انحرافي »عرفان كيهاني » تعريفي ويژه از بهشت و جهنم و ملكوت ارائه مي كند كه با ديدگاه كاباليستي كاملا انطباق دارد. 
براساس اطلاعات و اسناد دريافتي سركرده فرقه انحرافي «عرفان كيهاني » تاكنون سه بار بازداشت شده و تذكراتي مبني بر رفتار و گفتار غيرقانوني خود دريافت كرده است. فعاليت هاي غيرقانوني در سطح تهران و شهرستان ها بدون هيچ گونه مجوزي از مهمترين دلايل بازداشت وي بوده است. 
تجديد چاپ كتب بدون مجوز قانوني، انتشار سي دي هاي انحرافي و القاي ديدگاه هاي عرفاني توام با ادعاي درماني، دخالت در امور درمان بدون صلاحيت و مجوزهاي لازم، نگهداري اسناد محرمانه دولتي از ديگر اتهامات وي بوده است. 
به گفته كارشناس ارشد فرهنگي، وي پس از آزادي در دور دوم بازداشت، با بي اعتنايي به تذكرات قانوني، گروهي از عوامل سرسپرده خود را براي كسب مدارك مورد نياز فرقه به ارمنستان فرستاده و براي خود يك مدرك دكتراي افتخاري نيز دست و پا كرده است. 
گفتني است غرب طي سال هاي اخير تلاش بسياري را به كار برده تا كشور ارمنستان را به عنوان پايگاهي براي تاسيس فرقه ها و نحله ها و اديان جديد تبديل كند. 
اين كارشناس ارشد فرهنگي در پايان گفت وگوي خود با خبرگزاري فارس، با اشاره به گسترش پديده مذموم تاسيس فرقه هاي مختلف، خواستار برخورد جدي تر قوه قضائيه با اين پديده شد و گفت: براي اين منظور بايد حوزه هاي علميه و قوه قضائيه با هم هماهنگ تر شده و جدي تر مباحث را پيگيري كنند.

لینک کوتاه : https://mostajar.com/?p=1440

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.