4

رژیم صهیونیستی در ۲۵ سال آینده وجود خارجی نخواهد داشت

  • کد خبر : 867
  • ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
رژیم صهیونیستی در ۲۵ سال آینده وجود خارجی نخواهد داشت

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه تأکید کردند: با وجود بحران‌آفرینی مستمر حامیان رژیم صهیونیستی برای به فراموشی سپرده شدن مسئله‌ی فلسطین، این سرزمین شریف به برکت مقاومت و مجاهدت ملت و گروه‌های فلسطینی، آزاد خواهد شد. رهبر انقلاب اسلامی […]

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه تأکید کردند: با وجود بحران‌آفرینی مستمر حامیان رژیم صهیونیستی برای به فراموشی سپرده شدن مسئله‌ی فلسطین، این سرزمین شریف به برکت مقاومت و مجاهدت ملت و گروه‌های فلسطینی، آزاد خواهد شد.


رهبر انقلاب اسلامی با تجلیل از انگیزه‌های ایمانی و روحیه‌ی ایستادگی در میان فلسطینی‌ها، افزودند: تنها راه نجات قدس شریف، مبارزه و مقاومت است و دیگر راه‌ها، بی‌سرانجام و عقیم است.

ایشان با ابراز خرسندی از طرح ۱۰ ماده‌ای جنبش جهاد اسلامی برای وحدت و مقاومت در مقابل صهیونیست‌ها، افزودند: تأکید بر مبارزه، نفی کامل قراردادهای سازش، اصرار بر اتحاد گروه‌های فلسطینی و محکوم کردن تلاش برخی کشورهای مرتجع برای سازش با دشمن، از مفاد مهم این طرح است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه این طرح باید اجرایی شود خاطرنشان کردند: بی‌تردید کسانی هستند که مأموریت دارند مانع تحقق مفاد طرح ۱۰ ماده‌ای جنبش جهاد اسلامی شوند، بنابراین باید مراقب بود این طرح، بر روی کاغذ نماند و در پسِ تحسین‌های اولیه و تاکتیکی، به‌تدریج فراموش نشود.

رهبر انقلاب، عامل اصلی مشکلات فراوان منطقه را «مستکبر اعظم و شیطان اکبر» یعنی آمریکا خواندند و با اشاره به دخالت شیطان‌های کوچک منطقه در ایجاد بحران‌های موجود، افزودند: هدف همه‌ی آنها این است که مسئله‌ی فلسطین در افکار عمومی منطقه کم‌رنگ شود و از یاد ملت‌ها برود.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: جمهوری اسلامی با وجود درگیر بودن در برخی قضایای منطقه، همواره و به‌طور صریح اعلام کرده که فلسطین، مسئله‌ی اول دنیای اسلام است و به تکالیف خود در این زمینه عمل می‌کند.

ایشان با اشاره به وظایف «گروه‌های فلسطینی، علما، روشنفکران و نویسندگان عرب» در زنده ماندن مسئله‌ی فلسطین در افکار عمومی ملت‌ها خاطرنشان کردند: باید برای «ایجاد فضای فکری و گفتمان عمومی در جهان اسلام، درباره‌ی اولویت قضیه‌ی فلسطین» تلاش مضاعفی شود به‌گونه‌ای که مسئولان سازشکارِ برخی کشورها از عکس‌العمل ملت‌ها در هراس باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با یادآوری تلاش آمریکا و همراهان منطقه‌ای آن برای ایجاد حوادث گوناگون و وارد کردن عامل مذهب در بحران‌ها، افزودند: برخلاف این تبلیغات، مردم سُنّی حلب، موصل و شهرهای دیگر به‌دست تکفیری‌های جنایتکار قتل‌عام شده و می‌شوند، بنابراین این بحران‌ها ربطی به شیعه و سُنّی ندارد.

رهبر انقلاب، سران گروه‌های تکفیری را همچون ائمه‌ی کفر خواندند و افزودند: یکی از مهم‌ترین مسائل منطقه، مقابله‌ی همگانی با گروه‌های تکفیری نظیر داعش، جبهةالنصره و دیگر گروه‌ها است، چراکه در غیر این صورت، به‌علت بحران‌آفرینی مستمر تکفیری‌ها، مسئله‌ی فلسطین در حاشیه خواهد ماند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با ضروری خواندن مبارزه‌ی قاطع با نفوذ تکفیری‌ها در فلسطین اشغالی، افزودند: مأموریت این گروه‌ها، ایجاد فتنه است و باید با هوشیاری و قاطعیّت کامل با آنها مقابله کرد.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان، پیروزی را «وعده‌ی تردیدناپذیر الهی در صورت استمرار مبارزه و تحمل سختی‌ها» خواندند و خاطرنشان کردند: دشمنی با جبهه‌ی حق، طبیعت مستکبران است، بنابراین نباید از ادامه‌ی دشمنی‌ها دچار تعجب شد.

رهبر انقلاب ادامه‌ی مبارزه را نیازمند باز بودن چشم‌ها و تحلیل صحیح از حوادث دانستند و  افزودند: این روش عقلا است و باید با هوشیاری کامل به مبارزه ادامه داد.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری توطئه‌های مستمر سلطه‌گران علیه جمهوری اسلامی ایران افزودند: ما با اطمینان قلبی به وعده‌ی یاری پروردگار، به تکالیفمان در همه‌ی زمینه‌ها عمل می‌کنیم و از مخالفت هیچ زورگویی نمی‌ترسیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جوان بودن جمعیت فلسطین را مهم برشمردند و با اشاره به اهمیت زنده بودن و حرکت کرانه‌ی باختری رود اردن افزودند: رژیم صهیونیستی همچنان‌که قبلاً گفته‌ایم به شرط مبارزه‌ی همگانی و متحد فلسطینی‌ها و مسلمانان با صهیونیست‌ها در ۲۵ سال آینده وجود خارجی نخواهد داشت.

ا

یشان مراقبت کامل از تلاش دشمنان برای ایجاد انشقاق و مشکلات داخلی در درون جنبش جهاد اسلامی را ضروری خواندند و افزودند: اهمیت جنبش جهاد اسلامی اکنون از گذشته نیز بیشتر است.

در این دیدار آقای رمضان عبدالله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین ضمن تشکر از مواضع شجاعانه و خردمندانه‌ی رهبر انقلاب و جمهوری اسلامی و همچنین پشتیبانی و حمایت‌های برادران حزب‌الله لبنان از آرمان و ملت مظلوم فلسطین، به اوضاع آشفته‌ی منطقه اشاره کرد و گفت: متأسفانه برخی دولت‌های عرب از قضیه‌ی فلسطین دست کشیده و برای هم‌پیمانی با رژیم صهیونیستی از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

آقای رمضان عبدالله، افزایش سرکوب ملت فلسطین و ادامه‌ی اشغال اراضی به‌دست صهیونیست‌ها به‌ویژه در کرانه‌ی غربی را نتیجه‌ی همین اوضاع نابسامان دانست و با انتقاد از همکاری دولت خودگردان با رژیم صهیونیستی افزود: خوشبختانه جوانان فلسطینی امروز بیدار هستند و ابتکار عمل را به‌دست دارند و انتفاضه را دنبال می‌کنند.

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین، ادامه‌ی محاصره‌ی بیش از دو میلیون فلسطینی در غزه و محروم کردن آنها از امکانات اولیه‌ی زندگی را از دیگر مشکلات خواند و گفت: جنبش جهاد اسلامی بر اساس طرح ۱۰ ماده‌ای که اخیراً منتشر کرد و مورد استقبال روشنفکران و نویسندگان جهان عرب نیز قرار گرفت، معتقد است تنها راه پیروزی، مقاومت در غزه و حمایت از انتفاضه در کرانه‌ی غربی است و دولت خودگردان نیز باید موافقتنامه‌ی اسلو را لغوشده اعلام کند.

آقای رمضان عبدالله با اشاره به افزایش چندین برابری توان رزمی گروه‌های مقاومت در مقایسه با جنگ ۵۱ روزه با رژیم صهیونیستی و ارتقای برد و دقت موشک‌های مقاومت، افزود: فلسطین، سرزمینی سرنوشت‌ساز است و تا حق صاحبان آن بازگردانده نشود، منطقه آرام نخواهد گرفت.

لینک کوتاه : https://mostajar.com/?p=867

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.