3

حمله برای تصاحب غزه

  • کد خبر : 843
  • ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴
حمله برای تصاحب غزه

اطلاعات جاسوسی رژیم صهیونیستی نسبت به توانمندی‌ها و آمادگی‌های گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت فلسطین (حماس) در نوار غزه نگرانی‌های مقامات صهیونیست در تل‌آویو را افزایش داده و آنها را به سمت ارائه طرح نظامی بی‌سابقه‌ای برای پیروزی نهایی! بر حماس کشانده است. روند رو به رشد قدرت نظامی حماس باعث شده که رژیم […]

اطلاعات جاسوسی رژیم صهیونیستی نسبت به توانمندی‌ها و آمادگی‌های گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت فلسطین (حماس) در نوار غزه نگرانی‌های مقامات صهیونیست در تل‌آویو را افزایش داده و آنها را به سمت ارائه طرح نظامی بی‌سابقه‌ای برای پیروزی نهایی! بر حماس کشانده است. روند رو به رشد قدرت نظامی حماس باعث شده که رژیم صهیونیستی از تلاش‌های معمولی خود برای تهدید به جنگ بر ضد مقاومت فلسطین دست برداشته و طرح اشغال کامل نوار غزه را مطرح کند.

عرض اندام جدید رژیم صهیونیستی بر ضد نوار غزه در شرایطی دنبال می‌شود که آنکارا در چارچوب عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی، از پیش‌شرط خود مبنی بر رفع محاصره نوار غزه چشم‌پوشی کرده است.

در همین راستا یک مقام عالی‌رتبه در فرماندهی منطقه جنوبی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیل از نزدیک افزایش توان نیروهای ویژه حماس و تجهیز آنها به وسایل جدید نظامی را زیر نظر دارد. از جمله این توانمندی‌ها افزایش قدرت موشک‌های مقاومت برای حمل صدها کیلوگرم مواد منفجره و در اختیار گرفتن هواپیماهای بدون سرنشین و افزایش تعداد نیروهای ویژه حماس است.  
 
این منبع نظامی می‌افزاید که ارتش اسرائیل ماهیت این تلاش‌ها را درک می‌کند و به همین علت طرحی فراگیر برای ورود به جنگ احتمالی در نوار غزه در صورت بروز تنش در اوضاع امنیتی جنوب سرزمین‌های اشغالی فراهم کرده است. هدف از این طرح حمله نظامی به حماس و یکسره کردن سرنوشت جنگ در این منطقه اعلام شده است. بر اساس اظهارات این منبع نظامی صهیونیستی طرح مذکور شامل بسیج سریع نیروها و موشک باران گسترده اهداف دشمن و تقویت حمایت از شهرک‌های صهیونیستی در نزدیکی نوار غزه است. این طرح عملیات دفاعی از جمله تخلیه فوری شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور مرزهای نوار غزه را نیز شامل می‌شود.

منبع مذکور همچنین تأکید کرد که طرح مذکور بعد از هماهنگی‌های گسترده با شعبه اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل و نیروهای هوایی و دریایی ارتش تهیه شده و ارتش اسرائیل در ماه‌های اخیر مانورها و آموزش هایی را در راستای ساختار و نیازمندی‌های طرح جدید انجام داده است.  
 
به ادعای این منبع صهیونیستی، اطلاعات جاسوسی نشان می‌دهد که شاخه نظامی حماس فرماندهی برجسته و قوی دارد که می‌تواند قدرت اجرایی و تصمیم گیری را از فرماندهان سیاسی آن بگیرد. شاخه نظامی حتی از انتقاد بر ضد مقامات سیاسی این جنبش در خارج نیز نمی ترسد. در همین راستا توانمندی‌های نظامی حماس افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است و این نیروها مانورهایی را برای عناصر ویژه خود طراحی می‌کنند که مأمور انجام عملیات‌های بی‌سابقه هستند. حماس به دنبال تقویت و افزایش تعداد این نیروها است که امروز از میان ۲۰ هزار نیروی نظامی وابسته به این جنبش به بیش از ۵ هزار نفر رسیده است.   
 
گزارش‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که حماس در زمینه تجهیز و توسعه ابزارهای نظامی و تمرین‌های ویژه کماندوهای دریایی خود سرمایه گذاری می‌کند. این جنبش تعداد این نیروها را چندین برابر کرده و همچنین با تأمین مالی ایران، خود را به هواپیماهای بدون سرنشین مجهز کرده است. البته در نتیجه تلاش‌های ارتش مصر برای بستن تونل‌های مرزی در منطقه صحرای سینا ، جنبش حماس در تهیه مواد خام با مشکل مواجه شده و قادر به وارد کردن موشک و بمب نیست ، اما بر روی تولید داخلی موشک‌ها ، به ویژه تولید موشک‌های میان برد و دور برد سرمایه گذاری کرده و موشک‌های بومی حماس قادر به حمل ۲۰۰ کیلوگرم ماده منفجره هستند.  
 
این افسر صهیونیست می‌افزاید که حماس به دنبال تشکیل گروهک‌هایی برای حمله به اسرائیل در صورت بروز جنگ با این رژیم، از ناحیه لبنان یا سوریه یا صحرای سینا در مصر است.

این منبع صهیونیستی در اظهاراتی رجز گونه در مورد طرح نظامی بی‌سابقه رژیم صهیونیستی در تعامل با نوار غزه مدعی است که تمامی یگان‌های نظامی اسرائیل به خوبی از پیش می‌دانند چه اقدامی باید انجام دهند. وی مدعی است جنگ آینده بیشترین ضربات ممکن را به زیرساخت ها و نیروی انسانی حماس وارد خواهد کرد و حماس سالها به عقب باز خواهد گشت.

وی در تشریح جزییات این طرح نظامی گفت: طرح اسرائیل در درجه اول متمرکز بر نیروی هوایی است، این حملات به صورت هجومی و نه دفاعی انجام می‌شود و با قدرت فراوان و تأثیرگذار آتش همراه خواهد بود. این طرح شامل گزینه‌های دیگر نیز می‌شود که شامل وارد کردن ضربات دردناکی و بازدارنده به حماس است و تا اشغال کامل نوار غزه امتداد خواهد داشت.

در حالی ‌که این کارشناس نظامی صهیونیست، به قطع و یقین از پیروزی در جنگ آینده سخن می‌گوید، اما در اظهاراتی متناقض از وجود طرحی برای تخلیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین نزدیک مرزهای غزه نیز خبر داده و تأکید می‌کند که این طرح در چارچوب هماهنگی با شوراهای محلی در جنوب سرزمین‌های اشغالی است. برنامه‌ریزی‌ها برای این طرح صورت گرفته و مانورهایی در راستای آن انجام شده است. بر اساس طرح تخلیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین ، سه شهرک نزدیک به مرزهای نوار غزه یعنی كرم شالوم و ناحال عوز و نتيف هعسراه بلافاصله بعد از آغاز درگیری‌ها تخلیه می‌شوند و در ادامه ۲۱ شهرک صهیونیستی دیگر نیز در شعاع چهار کیلومتری مرزها تخلیه خواهد شد.

در همین راستا روزنامه تایمز آف اسرائیل تأکید کرد که رژیم صهیونیستی به تازگی مانوری را برای شبیه‌سازی حمله حماس به شهرک کیبوتس در نزدیکی غزه انجام داده است. این تمرین گسترده با هماهنگی ارتش اسرائیل و نیروهای خدمات فوق العاده اسرائیل انجام شده و بزرگترین تمرین از نوع خود از زمان جنگ ۲۰۱۴ تاکنون است. این طرح شبیه‌سازی عملیات نفوذ جنبش حماس به داخل اراضی صهیونیستی و گروگان گیری از میان شهرک‌نشینان را دنبال کرده و موسسات متعددی نظیر ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی و نیروهای امدادی ستاره داود و آتش نشانی و دیگر سازمان‌ها در آن حضور داشتند.

در عین حال برخی منابع رژیم صهیونیستی به روزنامه یدیعوت آحارونوت اعلام کردند که در شرایط کنونی حماس منافعی در داغ کردن جبهه مبارزه با اسرائیل ندارد، چرا که همچنان در حال بازسازی نیروهای خود است، البته حماس تردید زیادی در مورد آغاز احتمالی جنگ غافلگیرانه از سوی اسرائیل دارد، از همین رو این نگرانی وجود دارد که یک سوءتفاهم کوچک به آغاز تنش در مرزها منجر شود.  

یک افسر عالی‌رتبه صهیونیست در مورد طرح ارتش اسرائیل در جنگ آینده بر ضد نوار غزه به یدیعوت گفت: ما از همان ابتدای جنگ با قدرت فراوان وارد معرکه خواهیم شد و این اتفاق مانند جنگ گذشته تدریجی نخواهد بود. ما باید با قدرت زیاد دشمن را غافلگیر کنیم. جنگ هوایی در درگیری ‌آینده بسیار مهم و مفید است و صرفا یک آتش بازی نیست.

مانور رژیم صهیونیستی در مرزهای غزه

به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی با انتشار این گزارش ها و بزرگ‌نمایی در تهدید حماس بر ضد خود به دنبال فضاسازی رسانه‌ای برای آغاز جنگ احتمالی در نوار غزه است. رسانه‌های فلسطینی در همین راستا پنج شنبه گذشته اعلام کردند که بولدوزرهای وابسته به ارتش اسرائیل با تجاوز به نوار غزه تحریکاتی را در مناطق مرزی انجام دادند. همچنین هواپیماهای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی نیز در زمان این عملیات در آسمان نوار غزه مشاهده می‌شدند. خبرگزاری معا گزارش می‌دهد که این ششمین تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه طی ۱۰ روز گذشته بوده است.

در همین راستا شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز جمعه اعلام کرد که ارتش اسرائیل به زودی عملیات بی‌سابقه را در مرزهای شرقی نوار غزه انجام خواهد داد. اوری هیلر خبرنگار این شبکه بدون اشاره به جزییات این خبر گفت که اتفاق مهمی در رابطه با نوار غزه در آستانه وقوع است، اما سانسور نظامی اسرائیل مانع از انتشار جزئیات آن می‌شود. شاید در اوایل هفته آینده [ از دوشنبه به بعد] به راز حضور بولدوزرها و نظامیان ارتش اسرائیل در طول مرزهای غزه پی ببریم.  

  البته به نظر می‌رسد جنبش حماس نیز سیگنال‌های رژیم صهیونیستی برای آغاز احتمالی تجاوز جدید این رژیم را جدی گرفته و تحرکات و نقل و انتقالات خود در مناطق مرزی را تشدید کرده است. گرچه به نظر می‌رسد زمان برای آغاز تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به نوار غزه در سایه التهاب موجود در منطقه مناسب نیست، اما این احتمال وجود دارد که رژیم صهیونیستی از مشغول بودن کشورهای منطقه و جهان به بحران‌های منطقه‌ای نظیر سوریه و یمن و همچنین پوشش ویژه رژیم‌های مرتجع عربی در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی استفاده کند تا هجمه ای فراگیر و وحشیانه با هدف اصلی اشغال نوار غزه و ایجاد زمین سوخته در این منطقه را در دستور کار قرار دهد. 
مستجار
لینک کوتاه : https://mostajar.com/?p=843

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.