5

جنازه رهبر القاعده کجاست

  • کد خبر : 1101
  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲:۰۹

با وجود ابهامات زیاد در مورد کشته شدن “اسامه بن لادن” مرگ وی در شرایط فعلی که به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک می شویم شائبه سیاسی بودن آنرا در راستای اهداف انتخاباتی “باراک اوباما” ایجاد کرده است. با وجود ابهامات زیاد در مورد کشته شدن “اسامه بن لادن” مرگ وی در شرایط فعلی که […]

جنازه رهبر القاعده کجاست

با وجود ابهامات زیاد در مورد کشته شدن “اسامه بن لادن” مرگ وی در شرایط فعلی که به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک می شویم شائبه سیاسی بودن آنرا در راستای اهداف انتخاباتی “باراک اوباما” ایجاد کرده است.

با وجود ابهامات زیاد در مورد کشته شدن “اسامه بن لادن” مرگ وی در شرایط فعلی که به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک می شویم شائبه سیاسی بودن آنرا در راستای اهداف انتخاباتی “باراک اوباما” ایجاد کرده است.

نگاهی به تاریخ دهه های گذشته آمریکا نشان می دهد راس هرم سیاسی قدرت در این کشور همواره در این سالها به بهانه های مختلف در جهت تجمیع حمایتهای مردمی دست به اقدامات مختلفی حتی علیه مصالح آمریکا زده است. بر این اساس در آمریکا نمود شعار “هدف وسیله را توجیه می کند” به خوبی دیده می شود و سران کاخ سفید برترین حاکمان جهان از لحاظ به کار بستن این ایدئولوژی غربی محسوب می شوند.

جایی که با گذشت قریب به ۱۰ سال از وقایع ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ همچنان ابهامات درباره علل و عوامل اصلی وقوع آن وجود دارد و این مسئله به سرّ مگوی مقامات آمریکایی تبدیل شده است.

بر این اساس زمانی “جرج بوش” برای تضمین حضور جمهوریخواهان در قدرت به واقعه ای نیاز داشت تا حمایتهای مردمی به بهترین نحو جلب شود. اتاق فکر کاخ سفید در سال ۲۰۰۱ نیز در تصمیمی جنون آمیز حمله ساختگی القاعده به برجهای دوقلوی نیویورک را ترتیب می دهد و حتی از کشته شدن بیش از ۳ هزار آمریکایی نگرانی به خود راه نمی دهد.

با این اقدام جنون آمیز بود که جمهوریخواهان بقای خود در قدرت را تا سال ۲۰۰۸ تضمین کردند تا شعار هدف وسیله توجیه می کند بار دیگر کارکرد خود را در آمریکا نمایان کند.

این در حالی است که اسناد منابع معتبر و مستقل اطلاعاتی نشان می دهد وقایع ۱۱ سپتامبر کاملا برنامه ریزی شده و از سوی قدرتی فراتر از نیروهای القاعده هدایت می شده است.

اما انتشار پر ابهام خبر مرگ بن لادن که هنوز توسط طالبان افغانستان تایید نشده باز همان بازی قدیمی سران آمریکایی را به ذهن متبادر می کند. در واقع در اینجا بازی سال ۲۰۱۱ همان بازی سال ۲۰۰۱ است که در آن تنها مهره ها تغییر کرده اند.

زمانی جرج بوش خواستار بقای حاکمیت خود در آمریکا بود و حالا اوباما رویای ریاست جمهوری ۸ ساله بر آمریکا در سر می پرواند. زمانی لازم بود القاعده به عنوان خطری جدی و اسامه بن لادن به عنوان تروریست شماره یک جهان معرفی شود و حالا شرایط ایجاب کرده که بن لادن بمیرد تا اوباما بماند.

البته بررسی دقیق تاریخ سیاسی کاخ سفید نشان می دهد اتاق فکرهای حاکم بر این کشور تزلزل در سیستم سیاسی آمریکا را به نفع مصالح امپریالیستی و توسعه طلبانه واشنگتن ندانسته و ورای از سیطره جمهوریخواهان و یا دموکراتها گزینه ثبات حاکمیتی را ترجیج می دهند.

بر این اساس است که بوش پسر به همراه سیستم کاملا معیوبش ۸ سال بر آمریکا حکمرانی می کند و مخالفتهای شدید مردمی با وی نیز اثری بر نظر تصمیم سازان آمریکایی که بر جریانات سیاسی این کشور کنترل دارند نمی گذارد.

در واقع همان گونه که هنوز و هرگز نتوانستیم درباره اظهارات مقامات آمریکایی درباره مدیریت و اجرای عملیات ۱۱ سپتامبر توسط القاعده مطمئن شویم، هرگز نمی توان از صحت خبر مرگ اسامه بن لادن نیز اطمینان حاصل کرد. آنچنان که بررسی گرافیکی عکسهای منتشر شده از جنازه ادعایی بن لادن توسط تلویزیون طالبان نشان می دهد این تصاویر کاملا ساختگی بوده و هیچ اطمینانی نمی توان مرگ وی داشت.

در اینجا این شائبه ایجاد می شود که شاید مقامات آمریکایی با توجه به سوختن مهره بن لادن در توافقی سری و محرمانه از وی خواسته اند که به مرگ رسانه ای در ازای مرگ واقعی رضایت داده تا شاید اوبامای بخت برگشته تا سال ۲۰۱۶ در راس قدرت بماند.

لینک کوتاه : https://mostajar.com/?p=1101

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.