3

تجاوز در هر شش دقیقه

  • کد خبر : 1369
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۶:۱۹
تجاوز در هر شش دقیقه

مطالعه گزارش ها و آمارهای مستند در سالهای اخیر به خصوص بررسی عملکرد حوادث پس از ۱۱ سپتامبر نشان می دهد که مقام های آمریکایی در موارد بسیاری آزادی های مدنی و اجتماعی و… را به نام حفظ امنیت کشور نادیده گرفته اند. در این باره رئیس سازمان عفو بین الملل در خرداد ماه گذشته […]

مطالعه گزارش ها و آمارهای مستند در سالهای اخیر به خصوص بررسی عملکرد حوادث پس از ۱۱ سپتامبر نشان می دهد که مقام های آمریکایی در موارد بسیاری آزادی های مدنی و اجتماعی و… را به نام حفظ امنیت کشور نادیده گرفته اند. در این باره رئیس سازمان عفو بین الملل در خرداد ماه گذشته با ارائه گزارش سالانه خود در زمینه حقوق بشر گفت: سیاست های آمریکا در مبارزه با تروریسم جهانی و تلاش برای ایجاد امنیت، به دور از هرگونه اصول است و نقض حقوق بشر در داخل و هتک این حقوق و نیز چشم پوشی از نقض حقوق بشر در خارج، همچون استفاده از قدرت بی رویه در هر زمان و هر مکان، ضررهای جبران ناپذیری به عدالت و آزادی در جهان وارد ساخته است و جهان را به محل نا امن و خطرناک تری نسبت به سابق تبدیل کرده است.

 واحد آمار دادگستری آمریکا به نشانی اینتر نتی  “bjs.ojp.usdoj.gov”  در سال ۲۰۰۹ نشان داد که حدود ۲۵ درصد از قتل زنان در این کشور در سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ توسط زوج های آنان صورت گرفته در حالی که این آمار برای مردان ۴ درصد است. 

به گزارش پایگاه خبری “Now.org” در ایالات متحده زنان جوان کم درآمد در سنین بین ۲۰ تا ۲۴ سال بیشتر در معرض خشونت های خانگی و آزارهای جنسی قرار دارند و در هر ۲ دقیقه ۱ نفر قربانی تجاوز می شود.
پایگاه خبری “Now.org” مستندات جالب دیگری نیز دارد.هر ساله ۴٫۸ میلیون نفر زن در آمریکا مورد ضرب و شتم قرار می گیرند.زنان جوان اقلیت های مذهبی درمعرض خطر های ناشی
 از هر پنج دختر دانشجوی آمریکایی یک نفر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است و تنها کمتر از ۵ درصد از این موارد به پلیس گزارش می شود. از سو استفاده های جنسی یا ضرب و شتم هستند.از هر پنج دختر دانشجوی آمریکایی یک نفر مورد تجاوز قرار گرفته است و تنها کمتر از ۵ درصد از این موارد به پلیس گزارش می شود.

آمارها همچنان حکایت از عمق فاجعه در آمریکا دارند. به نوشته پایگاه خبری “آلترنت” در این کشور هر شش دقیقه یک زن مورد سو استفاده جنسی قرار می گیرد.در این کشور هر پانزده ثانیه مورد ضرب و شتم گزارش شده است.

“بی بی سی” نیز در این زمینه می نویسد: تجاوز و تبعیض بزرگترین مشکل زنان سرباز آمریکایی است و یک سوم نظامیان مورد تجاوز قرار گرفته اند و بررسی ها نشان می دهد ۹۰ درصد از زنان موردتجاوز قرار می گیرند که ۹۰ درصد از آنان آن را گزارش نمی کنند.

زنان حتی از لحاظ وضعیت حقوقی نیز در شرایط نابرابری به سر می برند .اکنون زنان آمریکایی به ازای هر ۷ دلار حقوق مردان تنها ۷۷ سنت دریافت می کنند.

پایگاه خبری “نیکدکاپیتالیسم” نوشته است که میانگین دارایی زنان سفید پوست بین سنین ۳۶ تا ۴۹ سال ۴۲ هزار و ۶۰۰دلار بوده در حالی که این میزان برای زنان رنگین پوست تنها ۵ دلار است.

موسسه آمریکایی “اینترپرایز”

با اشاره به تبعیض نژادی در مدارس آمریکایی و تنش های اخیر در یک مدرسه واقع در ایالت فیلادلفیا این سئوال را مطرح کرده که چگونه دولت اوباما پاسخگوی شکایت رسمی خشونت علیه آسیایی ها در یک دبیرستان واقع در فیلادلفیا خواهد بود؟

بنابراین گزارش، دانش آموزان آمریکایی، آسیایی ها را به طور مداوم با پرتاب کردن مواد غذایی و ضرب و شتم آن ها در مکانهای عمومی نظیر راهروها،‌کافه تریا، سرویس های بهداشتی و عمومی تحقیر کرده اند .

جالب اینجاست که علی رغم انتشار اخبار و گزارش های معتبر، نه تنها سیاستمداران کاخ سفید به دنبال سرپوش گذاشتن بر حقایق می باشند، بلکه خود را مدعیان اصلی حقوق بشر در دنیا می دانند و مخالفین را سرزنش می کنند.

“ویکیپدیا” یا همان دائره المعارف آزاد نیز آمارهایی جالب را در زمینه هفت تیر کشی یانکی ها در خود دارد.

“ویکیپدیا” می نویسد:خشونت از طریق اسلحه کانون مباحثات آمریکا شده است.این عمل در مناطق فقیر نشین آمریکا به نوشته پایگاه خبری “آلترنت” در این کشور هر شش دقیقه یک زن مورد سو استفاده و تجاوز جنسی قرار می گیرد.در این کشور هر پانزده ثانیه مورد ضرب و شتم گزارش شده است.

به شدت رواج دارد.در این کشور شخصیت های سیاسی چون جان اف کندی ،مارتین لوتر کینگ نیز قربانی این نوع خشونت شده اند.استفاده از کوکایین و کراک از دلایل تاثیرگذار بر روان افراد استفاده کننده از این ابزار برای ارتکاب جنایت گزارش شده است.

واحد آمار دادگستری آمریکا به نشانی “bjs.ojp.usdoj.gov” می نویسد:۶۷% آمریکایی ها حداقل یک بار دچار تخلفات سایبری شده اند .نزدیک به شصت در صد بیش از یک بار مرتکب چنین تخلفی شده اند.در این بین تجار مورد بیشترین حملات سایبری قرار گرفته اند.

این پایگاه اطلاعاتی عنوان می دارد:سو استفاده جنسی کارفرما از کارمند خود یا تن فروشی تجاری بین ۴۶ درصد می باشد.

در ادامه آمارهای مستند این پایگاه آمده است: ۱۲%دانش آموزان پایه های ۹ تا ۱۲ دبیرستان این ایالات متحده در سال ۲۰۰۸ به غارت اموال مدارس غیر دولتی پرداختند.

در آمریکا تبعیض بر علیه اقلیت های مذهبی بیداد می کند و در این میان متاسفانه تبعیض بر علیه مسلمانان در رتبه اول قرار دارد. ایالات متحده که همواره خود رابه عنوان مهد آزادی معرفی کرده تجاوز جنسی و تبعیض بزرگترین مشکل زنان سرباز آمریکایی است و یک سوم نظامیان مورد تجاوز قرار گرفته اند و بررسی ها نشان می دهد ۹۰ درصد از زنان مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند که ۹۰ درصد از آنان آن را گزارش نمی کنند. است و چنین وانمود می کند که همواره ازحضور زنان، مذاهب و نژادهای مختلف در نهادهای مختلف اجتماعی استقبال می نماید اکنون دست به گریبان این دیدگاه خود است و همیشه از نظر نابرابری نسبت به کشورهای پیشرفته دیگر در سطح بالاتری قرار داشته است.
موسسه مطاعاتی “پیو” در این زمینه می نویسد:نه سال بعد ازماجرای یازده سپتامبر،مسلمانان آمریکا با بیشترین تبعیض در بین دیگر اقلیت ها مواجه هستند.۶۵ در صد آمریکایی ها دین اسلام را بسیار متفاوت با بقیه ادیان می دانند.
و سرانجام این که در تاریخ ۲۶ ماه مه سال جاری یک مسلمان آمریکایی نامه ای به “باراک اوباما” نوشت.دراین نامه که متن آن در پایگاه خبری lettertobarackobama.com”” موجود است، نویسنده عنوان می دارد:در آمریکا اجرای فرایض مذهبی برای مسلمانان دشوار است و ما مورد حمله قرار می گیریم.دین زیبای اسلام متاسفانه مورد خشونت در این کشور قرار گرفته است.
من به شما می گویم در هیچ جای قرآن تبلیغ اعمال تروریستی نشده است.مسلمانان اطراف من می گویند که شما(اوباما) دشمن مسلمانان هستید و برای همین به افغانستان حمله کردید.نام شما در بین مسلمانان به شخص “منزجر از اسلام “معروف شده است.لطف کنید مسلمانان را مانند بقیه اهالی این کشور بدانید.

مستجار

لینک کوتاه : https://mostajar.com/?p=1369

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.