4

بعضی رفوزه اند !

  • کد خبر : 976
  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۰

           از آنجا که همه می دانند فتنه اخیر امتحانی الهی و غربال آخرالزمانی بود که توده مردم در آن پیروز و برخی خواص به تصریح سخن مقام معظم رهبری مردود شدند، از آنجا که برخی شخصیت های معنوی، روحانی و تاثیر گذار در خبرگذاری ها و مطبوعات معاندین و غیر […]

 

 

 

 

 

 از آنجا که همه می دانند فتنه اخیر امتحانی الهی و غربال آخرالزمانی بود که توده مردم در آن پیروز و برخی خواص به تصریح سخن مقام معظم رهبری مردود شدند،

از آنجا که برخی شخصیت های معنوی، روحانی و تاثیر گذار در خبرگذاری ها و مطبوعات معاندین و غیر خودی ها مورد سو استفاده تبلیغاتی به نفع کاندیدای خاص یا علیه کاندیدای دیگری قرار گرفتند و موجب تزلزل مقطعی مومنین گردیدند که این از برنامه های دشمنان نظام اسلامی عزیزمان است از طرفی- وعدم اعلام نظر صریح ایشان از طرف دیگر موجب پررنگ شدن شایعات ناامید کننده و خروج ایشان از دایره ولایت پذیری گردیده است، خدای ناکرده از جمله این عزیزان مورد توجه مومنین، روحانی بزرگوار آیت الله امجد می باشند.

اکثر شایعات مربوط به سایتی با عنوان دوستداران آیت الله امجد است که معلوم نیست دقیقا توسط چه کس یا کسانی اداره می گردد.
 من با تمام وجود به صداقت موسوی و کروبی پی برده ام و اگر تمام عالم هم بگویند این ها دروغ می گویند من از یقین خود برنمی گردم. (به نقل از ایشان(.

ناراضی بودن از برخورد حکومت در دوران اغتشاشات و حمایت از اغتشاشگران خیابانی.
راه دادن افراد مسئاله دار به هیئت خویش در دوران فتنه مانند محمد هاشمی و در اختیار قرار دادن تریبون به ایشان علی رغم تذکر بزرگانی چون آیت الله خوشوقت (حفظه الله) و اختلاف با ایشان و قطع مراوده.

درخصوص موارد فوق حجه الاسلام لیالی اظهار داشته اند:عنوان ایشان امام جماعت و سخنران مذهبی در کوی دانشگاه بوده است.
–  
مطالب مذکور در رابطه با ایشان از طریق سایت دوستداران آیت الله امجد منتشر شده  که گفته می شود که این سایت تحت نظارت فرزند ایشان اداره می شود، و مطالب گفته شده به صورت اجمالی صحت دارد.

 

–  ایشان یکسری مواضع سیاسی در ایام انتخابات اتخاذ کردند وبا وجود و بروز مشکلات و مسایل عدیده و اغتشاشات پس از انتخابات و نقش سران فتنه در آن و نیز روشنگریهای مقام معظم رهبری، کماکان اصرار بر همان مواضع دارند که در راستای سیاستها و مصالح نظام نیست.

 

 

بنابراین ایشان بعد از ماجرای اغتشاشات و درگیری های کوی دانشگاه عملا در این محل حضور ندارند. و ماجرای قطع مراوده ایشان با آیت الله خوشوقت(بنا به نوشته سایت شیعه آنلاین) به دلیل مذکور بوده است.

مدتی است که ایشان مجالس و محافل عمومی و دانشجویی را برگزار نمی کنند. و بیشتر در محافل خصوصی جلسات را برگزار می نمایند.

چندی پیش حاج آقای صدیقی، امام جمعه موقت تهران حکایتی از یکی از دیدارهای جمعی از بزرگان و خواص با رهبرمعظم انقلاب تعریف کرد.

 

ایشان چهارشنبه، شب ولادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام، در مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله خوشوقت در تالار شیخ صدوق در جوار حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام در میان سخنان خود به این حکایت اشاره کرد و گفت: حضرت آقا در دیداری که جمعی از بزرگان و خواص خدمتشان رسیده بودند، فرمودند: طوفان های بزرگی در راه است، خودتان را متصل کنید.

 وی گفت: در آن جلسه یکی از افراد از حضرت آقا می پرسند، به چه کسی خود را باید متصل کنیم؟ و حضرت آقا، آیت الله خوشوقت را از بزرگانی معرفی می کنند که اتصال به ایشان مایه نجات در گردبادها و طوفان های تند اعتقادی و سیاسی آینده خواهد شد.

 و اما ذکر اینکه نکته، من را یاد برخی ها می اندازد که متاسفانه باد ها و گردبادها بردشان و نیز برخی که هنوز هم در مقابل بادها مقاومت می کنند و همچنین عده ای  که کالجبل الراسخ، استوار و محکم دربرابر بادها ایستادگی کرده اند.

 در این میان اما، افراد وجود دارند که خودشان محل رجوع جوانان و مردم از اقشار مختلف اند که انحراف ایشان و اسیر گردباد شدن شان، خرابی های بزرگ تری را به بار می آورد.

 از جناب حاج آقای امجد که من از دوران نوجوانی ارادت خاصی به محضرشان داشته ام این روزها خبرهایی در برخی سایت ها و وبلاگ ها منتشر می شود که برای امثال من ناراحت کننده است برای مایی که نمازهایی پشت سر ایشان، اقامه کرده ایم و اوقات جوانی خود را با منبرهای اخلاقی ایشان گذرانده ایم سخت است که اکنون مواضع عجیب و غریب ایشان را نظاره گر باشیم.

 روی سخن من البته اینجا با جناب آقای امجد نیست که نصیحت بزرگان کار بزرگان است و اما آنچه برای من در مطالعه احوال کنونی ایشان جالب می نمود این است که در آن، به برهه ای برخورد کردم که رابطه ایشان با حضرت آیت الله خوشوقت به دلیل عمل نکردن به راهنمایی های ایشان قطع شده است.

 یکی از نزدیکان حضرت آیت الله خوشوقت می گوید: حاج آقای امجد مرتب به مسجد و مجالس آیت‌الله خوشوقت می‌رفت و در اکثر مجالس خود، می‌گفت: من خودم، دائم از حاج آقای خوشوقت استفاده می‌کنم شما هم این فرصت را از دست ندهید، تا می‌توانید از ایشان استفاده کنید.

 آیت‌الله خوشوقت هم در مجالس روضه آقای امجد حاضر می‌شد، تا اینکه بعضی از چهره‌های سیاسی در این مجلس روضه ورود پیدا کردند.

  از همین رو حاج آقای خوشوقت به آقای امجد تذکر دادند که حضور این چهره‌ها در مجلس شما، در ذهن مردم به ویژه جوانان جنبه تایید از طرف شما را دارد، آنها را راه ندهید. اما آقای امجد گفت: نمی‌توانم که آنها راه ندهم، مجلس روضه امام حسین(ع) است. آیت‌الله خوشوقت گفت: اگر نمی‌توانی مانع آنها شوید پس مجلس خودتان را تعطیل کنید و الا تایید باطل به هر نحوی حرام است. اما آقای امجد قانع نشد و حضرت آیت الله خوشوقت ارتباط خود را با آقای امجد بطور کلی قطع کردند. الهي لا تكلني الي نفسي طرفه عين، ابدا.

استاد امجد کیست؟

استاد شیخ محمود امجد به سال ۱۳۱۸ هـ.ش در خانواده اى روحانى در شهر «کرمانشاه» به دنیا آمد، پدرش از واعظان توانا، و جدّشان از عالمان ذى فنون ملقّب به «افصح المتکلّمین» بود. در حدود ۱۸ سالگى تحصیلات جدید را رها و به انگیزه تحصیل علوم دینى به شهر مقدّس قم مشرّف شد و در مدّت کوتاهى دوره مقدّمات و سطح را به پایان رسانده و به دروس خارج مشغول گردید. در درس خارج فقه و اصول از محضر استادانى چون حضرات آیات عظام: امام خمینى، داماد، بهاءالدینى و بهجت ـ قدّس الله اسرار الماضین، و دامت برکات الباقین منهم ـ و در فلسفه و عرفان عملى از محضر پربار علاّمه طباطبایى قدّس سرّه استفاده فراوان برد. و در حدود ۲۰ سال پایان عمر گهربار معظّم له با ایشان انس داشت و در جلسات عمومى و خصوصى ایشان شرکت مى کرد و از سال ۱۳۵۱ هـ.ش. با آیت الله العظمى بهاء الدینى مأنوس و استفاده فراوان برد. و نیز در حدود سال ۱۳۵۰ با آیت اللّه العظمى بهجت ـ دامت برکاته ـ مرتبط شد و افزون بر بهره بردارى از دروس خارج فقه و اصول آن عارف ارتباط خاص و نزدیک با معظّم له داشت و حدود ده سال بود که ایشان در تهران ساکن و دانشجویان و جوانان از جلساتش بهره هاى اخلاقى مى بردند و علامه طباطبایی می فرمود: «ایشان قوی است.» در اوخر عمر علامه، هر مجلسی که از ایشان دعوت می کردند تا برود، آقای امجد را می فرستاد.

آیت‌الله امجد از قول آیت‌الله بهاءالدینی بارها می‌گفت که ایشان در مکاشفه یا رویای صادقه‌ای دیده‌اند که همه چهارده معصوم (علیهم السلام) از کار امام راحل(ره) – انقلاب اسلامی – در بهجت و سرور بودند. آیت‌الله امجدی که من می‌شناسم باز از قول همان استاد بزرگوارش می‌فرمود که در زمان انتخاب نایب رهبری، ایشان اشاره‌ای به عکس آیت‌الله خامنه‌ای -رئیس‌جمهور وقت- کرده‌اند و قریب به این مضامین فرموده‌اند که ما به ایشان امیدواریم.”

آیت‌الله امجد بارها می‌گفت که باید این سید -آیت‌الله خامنه‌ای- را دعا کنیم که بار به دوش اوست و باز می‌فرمود که ما هر وقت مشکلی داریم، برای این سید دعا می‌کنیم و باز می‌فرمود که این سید مثل برق دارد بالا می‌رود و باز قریب به این مضامین می‌فرمود که ما سه چیز را هرگز نباید رها کنیم؛ نظام اسلامی، مقام رهبری و وحدت کلمه.

آیت‌الله امجد در همین روزهای هیاهوها بارها در جمع شاگردان فرموده است که «من بدخواه آیت‌الله خامنه‌ای را لعن می‌کنم» و بدخواهی قبل از معارضه است. آیت‌الله امجد در مواجهه با جهالت‌ها و هوای نفس‌ها و تمام کارهایی که بر مبنای اسلام اصیل نیست، آرام نمی‌نشیند و با این همه که او خود در وسط میدان است، هموست که خود گفته است که کارشناس سیاست نیست و بارها توصیه فرموده که سیاست هزاران بطن دارد و در اظهارنظرها باید با احتیاط وارد شد.

درپایان امیدواریم ایشان به مسیر انقلاب اسلامی که خونهای شهیدان فراوانی پای آن نثار شده است برگردند و این خبر که اخیرا از ایشان منتشر شده که گفته اند : در منزل خودم هم دیگر نمی توانم از نظام دفاع کنم . ویا اگر می توانستم از کشور بیرون می رفتم و در گوشه ای عزلت اختیار می کردم از ایشان نباشد . وگرنه از شر شیطان برای خودمان هزار باره باید به خدا پناه ببریم . mostajar

 

 

 

 

لینک کوتاه : https://mostajar.com/?p=976

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.