5

آی دزد ؟

  • کد خبر : 1048
  • ۱۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۶

      کیهان مدتی پیش اسنادی مبنی بر خیانت بدون تابلو در مناطق آزاد منتشر ساخت .، ومورخۀ یکشنبه ۱۲ تیر ۹۰مطلبی منتشر ساخت که در پی می آید :     در پي افشاي اسناد و مدارك تخلفات سنگين مربوط به پروژه تالارهاي بين المللي كيش كه فرار دختر مديرعامل شركت بين المللي فيوضي (فياك […]

     

کیهان مدتی پیش اسنادی مبنی بر خیانت بدون تابلو در مناطق آزاد منتشر ساخت .، ومورخۀ یکشنبه ۱۲ تیر ۹۰مطلبی منتشر ساخت که در پی می آید :

    در پي افشاي اسناد و مدارك تخلفات سنگين مربوط به پروژه تالارهاي بين المللي كيش كه فرار دختر مديرعامل شركت بين المللي فيوضي (فياك كيش)، به همراه تني چند از مديران ارشد اين شركت را به دنبال داشت، يحيي فيوضي مديرعامل فياك با ارسال نامه اي به كيهان، واگذاري پروژه ۴۵۰ ميليارد توماني «تالارهاي بين المللي ايران» در كيش به خانواده فيوضي را در راستاي گسترش روابط بين المللي در فضاي تحريم و فشار براي ايران دانست!
فيوضي كه هم اكنون در آمريكا ساكن است در اين نامه با تهديد حسين شريعتمداري، مدير مسئول كيهان به طرح شكايت در دادگاه هاي لاهه و سوئيس، به شدت از رسانه اي شدن خبر فرار مديران شركت دو روزه خود به واشنگتن، ابراز نگراني كرده و آن را وارد آوردن زيان فراوان به شركت پرسابقه فياك كيش!!! دانسته است. شركتي كه فقط سه روز قبل از واگذاري پروژه تالارهاي بين المللي كيش آن هم بدون مناقصه و با سرمايه يك ميليون توماني به ثبت رسيده بود! همچنين در نامه ديگري كه تحت عنوان «نامه مهندسين و ساير كاركنان شركت فياك» و با ۷ امضاي عمدتاً بدون نام به كيهان فرستاده شده، ادعا گرديده كه اين نهاد خدمتگزار! حرفه اي! قرباني جنگ رواني رانتخواران شده است!
گفتني است پروژه ۴۵۰ ميليارد توماني مجتمع تالارهاي بين المللي ايران- كيش طبق توافقي با حضور اسفنديار رحيم مشائي و حميد بقايي در تاريخ سوم تيرماه سال ۸۹ به صورت ترك تشريفات به شركت فياك كيش با مديريت يحيي فيوضي واگذار شد كه بر اساس قانون ترك تشريفات اين اقدام روال قانوني را طي نكرده است.
شركت فياك كيش با مديريت خانواده فيوضي يوسفي (يحيي، رئيس هيئت مديره، پانته آ، نايب رئيس هيئت مديره) در تاريخ اول تير ۱۳۸۹ به ثبت مي رسد و موافقت اصولي مذكور دقيقاً ۳ روز بعد به ارزش ۴۵۰ميليارد تومان با اين شركت به امضا مي رسد.
پس از افشاي ابعاد كلاهبردارانه موضوع توسط كيهان، مديران شركت فياك كيش كه با هماهنگي مشايي و بقايي، پروژه چهارصد و پنجاه ميليارد توماني تالارهاي بين المللي كيش را با ترك تشريفات و بدون هيچ گونه ضمانت معتبر بانكي در اختيار گرفته بودند، بي سرو صدا كشور را ترك كردند. همچنين «پانته آ فيوضي» نايب رئيس اين شركت خلق الساعه نيز، پس از فرار از كشور و بازگشت به واشنگتن در مصاحبه با يكي از رسانه هاي ضد انقلاب كه در منزل شخصي وي واقع در حومه واشنگتن صورت گرفت، گفت: واشنگتن خانه من است كجا فرار كنم؟!
از سوي ديگر، مركز امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي رياست جمهوري، كه ضلع ديگري از بازيگران اصلي تخلفات سنگين مربوط به پروژه تالارهاي بين المللي كيش به حساب مي آيد، نيز پس از افشاگري هاي مستند كيهان، با حمله به كيهان از سر دستپاچگي تلاش كرد با فحاشي و ترور شخصيت مديرمسئول روزنامه كيهان، عقده هاي خود را خالي كند.
اين مركز كه به دليل افشا شدن بسياري از سوءاستفاده هاي اقتصادي به نفع باند نفوذي و انحرافي، نظير پرونده تالارهاي بين المللي كيش، در فضاي رسانه اي كشور به «حياط خلوت جريان انحرافي» معروف شده است، در واكنش به يادداشت روز چهارشنبه (۲۵ خرداد) كيهان، با عنوان «علف هاي هرز!» كه به تأسيس غيرقانوني چند بانك اختصاص داشت با قراردادن مطلبي در سايت خود و عقده گشايي عليه كيهان، «بانك بازي» جريان انحرافي را يكي از مهمترين نيازهاي اقتصادي كشور خواند و مدعي شد اين اقدام در جهت رفع مشكلات تحريمي عليه كشور و در راستاي اجراي مصوبات ستاد تدابير ويژه انجام مي شود!
نويسنده مطلب كه ناگفته پيداست بخش بزرگي از رسوايي و ناكامي باند ورشكسته انحرافي در مناطق آزاد را زير سر ديدباني و هشدار به موقع كيهان مي بيند، با طفره رفتن از پاسخ به اين پرسش كه چرا ميلياردها تومان پول مناطق آزاد به جاي آنكه صرف آباداني و توسعه اين مناطق شود، صرف برگزاري همايش ها و نمايشگاه هايي با هزينه هاي سرسام آور مانند نمايشگاه ميراث فرهنگي، همايش شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور و جشنواره سينمايي كيش و غيره مي شود، مدعي شده است كيهان سبب فرار سرمايه ها از كشور مي شود!
گفتني است با توجه به اينكه مناطق آزاد رديف بودجه دولتي ندارند، بايد هزينه هاي خود را از طريق درآمدهايي نظير عوارض، گمركات، فروش زمين و… تأمين كند. بر اساس قانون و اجازه دولت، يك و نيم ميليارد دلار از طريق مناطق آزاد وارد كشور شود و مناطق آزاد اجازه دارد كه از اين ۱ و نيم ميليارد دلار، ۱۵ درصد گمرك اخذ كند.
اين ۱۵ درصد همان طور كه گفته شد مي بايست براي آباداني و توسعه مناطق آزاد استفاده شود، اما متأسفانه شاهديم كه اين رقم بسيار هنگفت نجومي، صرف برگزاري همايش ها و نمايشگاه هايي با هزينه هاي سرسام آور مانند نمايشگاه ميراث فرهنگي، همايش شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور و جشنواره سينمايي كيش و يا عقد قراردادهايي غيرقانوني نظير پروژه تالارهاي بين المللي كيش مي شود.
همچنين بر اساس اسناد موجود، برخي شخصيت هاي ذي نفوذ در امور مناطق آزاد، از قرار گرفتن بخش اعظمي از اين ۱۵ درصد در اختيار خود مناطق آزاد نيز جلوگيري كرده اند و با تأسيس شركتي گفتند كه اين رقم بايد در اختيار اين شركت قرار بگيرد كه كيهان در آينده اي نزديك اين موضوع و برخي ديگر از تخلفات آشكار و پنهان در اين مناطق را آشكار خواهد ساخت.
گفتني است مروري بر نوشته هاي كيهان به وضوح نشان مي دهد به همان ميزان كه روزنامه كيهان از اقتدار جمهوري اسلامي و دولت محترم دفاع مي كند، گروهك انحرافي و نفودي در دولت، ننگ فساد و دفاع از باند هاي زر و زور را بر پيشاني خود دارد.

mostajar

لینک کوتاه : https://mostajar.com/?p=1048

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.