4

صهيونيست‌ها بيخ گوش ایران

  • کد خبر : 1417
  • ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۶:۱۳

  رژيم صهيونيستي در مدت اخير در تحولاتي در منطقه مرزي غرب ايران دست داشته که از جمله آن مي توان به زمزمه استقلال کردستان عراق از دولت مرکزي در سال جاري، انتقال رياست اقليم کردستان عراق از مسعود بارزاني به نوشيروان بارزاني، گسترش حضور صهيونيست ها در اين منطقه و فراري دادن طارق الهاشمي، […]

 

رژيم صهيونيستي در مدت اخير در تحولاتي در منطقه مرزي غرب ايران دست داشته که از جمله آن مي توان به زمزمه استقلال کردستان عراق از دولت مرکزي در سال جاري، انتقال رياست اقليم کردستان عراق از مسعود بارزاني به نوشيروان بارزاني، گسترش حضور صهيونيست ها در اين منطقه و فراري دادن طارق الهاشمي، معاون مجرم رئيس جمهور عراق به پايتخت رژيم صهيونيستي در منطقه خليج فارس اشاره کرد.

بررسي روند تاريخي روابط صهيونيسم و اقليت کرد عراق را بايد در نقش استعمار در برجسته کردن اين دو نحله قومي و نحوه تعامل استعمار با آن دانست، استعمار پير و بويژه انگليس با نحوه استفاده ابزاري خود از اين دو جريان در راستاي سياست هميشگي “تفرقه بينداز و حکومت کن” از اين گروه ها استفاده کرد و آنها را به عنوان اهرم فشاري عليه قدرت هاي منطقه اي نگه داشت.

 

بدين ترتيب و با اين اشتراکات، اين دو جريان در طول تاريخ موجوديت خود همگرايي هايي را با يکديگر داشتند که از طرح هاي غرب در منطقه نشأت گرفته بود. سابقه اين همكاري به دوره ملا مصطفي بارزاني، پدر مسعود بارزاني رئيس سابق منطقه كردستان عراق  باز مي گردد. نخستين مركز فعاليت موساد در شمال عراق در شهر اربيل تأسيس شد و پس از آن به طور گستردهاي دفاتر ديگري براي موساد در شمال عراق از دهوك در نزديك مرزهاي تركيه تا سليمانيه امتداد يافتند.

 

نشريه لڤين، از نشريات معتبر و کثيرالانتشار کردستان عراق، در آخرين شماره پارسال خود، مصاحبه اي با عرفان قانعي فرد، مورخ کُرد با روزنامه اي فرانسوي، مبني بر انتشار ۱۲ کاست از صداي نخستين رهبر حزب دمکرات کردستان عراق، در شبکه هاي ماهواره اي را منتشر کرد که وي در آن اظهار داشت: اين کاست ها که مربوط به سال هاي ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۳ هستند، سندهاي تاريخي به شمار مي روند که با فراهم شدن زمينه هاي لازم، بزودي از يک شبکه ماهواره اي منتشر مي شوند.

 

اين مورخ تاريخ که کتاب “پس از ۶۰ سال” را در کارنامه خود دارد، با اشاره به سخنان مصطفي بارزاني، از سرکردگان جنبش ملي گراي کُرد در عراق و فرمانده عمليات مسلحانه براي استقلال کردستان عراق که پدر مسعود بارزاني بود- در اين ۱۲ کاست، افزود: مصطفي بارزاني در اين کاست ها مي گويد: “به روابط داشتن با انگليس باوري ندارم، اما رابطه ما و اسرائيل بدان جهت بوده که دستمان به خيلي از جاها برسد و بدون امريکا و اسرائيل به جايي نمي رسيم.

 

مزدوران موساد كه تحت عنوان شركت Tsahal فعاليت مي كردند از سرزمين فلسطين اشغالي به جيبوتي منتقل واز آنجا به كردستان عراق مي آمدند، اين افسران صهيونيست بتدريج پايگاه هاي اطلاعاتي و امنيتي رژيم صهيونيستي را در شمال عراق پايه گذاري كردند. اين پايگاه ها نقش بسيار عمده اي را در فراهم كردن زمينه حمله  آمريكا به عراق واشغال اين كشور از يك سو و ناامن كردن مرزهاي عراق با سه کشور مزبور ايفا كردند.

 

 

مراحل حضور صهيونيست ها در کردستان عراق

به اعتقاد کارشناسان روابط رژيم صهيونيستي  با رهبران کرد عراقي را بايد به چهار مرحله تقسيم کرد:

 

۱ـ از زمان آغاز تلاش براي تشکيل رژيم صهيونيستي تا سال ۱۹۶۵ ميلادي: در اين دوره بيشتر اين ارتباط بنا به درخواست کردها براي ارتباط بيشتر با غرب و بويژه آمريکا بود که صهيونيستها هم آن را فرصت مناسبي براي استفاده از اين رابطه جهت انتقال يهوديان عراقي به فلسطين اشغالي سود بردند. روبين شيلوح از مسئولين برجسته بخش سياسي آژانس يهود و موسس عمليات ويژه سرويس اطلاعاتي موساد در سال ۱۹۳۴ ميلادي، مذاکراتي با رهبران کرد در نخستين ديدار خود از کردستان عراق داشته و در سال ۱۹۴۲ ميلادي نيز “بائير مريدور” در رأس يک هيئت از موساد براي سازماندهي دومين گروه مهاجران يهودي عراقي به اين منطقه سفر کرد.

 

۲ـ ريشه دار شدن حمايت (۱۹۷۵ ـ ۱۹۶۵ ميلادي)؛ در اين دوره شاهد شکل گيري اپوزيسيون کرد عليه دولت مرکزي عراق بوديم، در اين زمان اسرائيل به شدت به دنبال خروج از فشار با وارد کردن فشاري قابل  توجه بر دولت مرکزي عراق است تا بتواند بغداد را از محور رويارويي عربي ـ صهيونيستي خارج کند.

 

 

۳ـ بازگشت روابط (۱۹۹۹ ـ ۱۹۹۱ ميلادي): يعني پس از پايان جنگ دوم خليج فارس، صهيونيست ها از فرصت به دست آمده براي شکل گيري منطقه امن براي کردهاي عراقي جهت شکل گيري پايگاه پيشرو عليه جمهوري اسلامي ايران استفاده کردند.

 

۴ـ  سازماندهي و ايجاد زيرساخت هاي بنيادين: که با سقوط بغداد در سال ۲۰۰۳ ميلادي آغاز و همچنان ادامه دارد. پس ازسقوط بغداد، دامنه اين فعاليت ها چندبرابر شد تا دفاتر موساد در داخل پايگاه هاي آمريكايي پراكنده در سرتاسر عراق مستقر شوند. در موصل، صهيونيست ها پايگاه جاسوسي خود را در مقر نيروهاي آمريكايي در هتل “اسدير” كه در مجاورت كاخ رياست جمهوري اين شهر قرار دارد مستقر كردند، همچنين در كركوك نيز پايگاهي براي خود تأسيس كرده وموفق شدند در اين شهر نفتي جاي پاي خود را مستحكم تر و زمينه حضور شركت هاي نفتي صهيونيستي كه با شركت هاي امنيتي صهيونيستي حمايت مي شدند، فراهم سازند.

 

 

ديدار هوشيار زيباري (دايي مسعود بارزاني)

با بنيامين بن اليعازر (وزير جنگ سابق رژيم صهيونيستي)

 

روزنامه مليت چاپ تركيه در شماره ۱۱ دسامبر ۲۰۰۳ خود فاش كرد: شخصيت هاي صهيونيست، وام هايي با بازپرداخت آسان را به ارزش ۳۰۰ ميليون دلار در اختيار رهبران كُرد عراقي قرار دادند تا آنها بتوانند زمين هاي متعلق به عرب ها وتركمن ها را در شمال عراق بخرند.

 

شبكه الجزيره هم پيش از چرخش مواضع و در زماني که تحت مديريت غسان بن جدو، رويکردهاي ضدصهيونيستي را دنبال مي کرد روز ۲۷ ژوئن ۲۰۰۴ ميلادي به نقل از منابع جبهه تركمن هاي عراق، خبر داد: صدها يهودي كُرد تبار، سرگرم خريد بخش هاي وسيعي از زمين هاي شهر كركوك و حومه آن به قيمت پنج برابر قيمت واقعي آن هستند.

 

 

منافع صهيونيست ها براي حضور در کردستان عراق

از آغاز شکل گيري رژيم صهيونيستي در سرزمين اشغالي فلسطين، سياست برقراري و ارتباط با اقليت هاي قومي و نژادي و نفوذ درون آنها، بخشي از اهداف و راهبردهاي صهيونيسم را در خاورميانه تشکيل مي داد و تحريک اقوام و طوايف گوناگون جزئي از توطئه صهيونيسم براي ايجاد نزاع قومي در جهان اسلام بود که در چارچوب “راهبرد اتحاد پيراموني” تبلور يافت.

 

ـ تقويت “ناسيوناليسم غيرعربي” و “راهبرد اتحاد پيراموني: “ديويد بن گورين” نخستين رئيس جمهور رژيم صهيونيستي به منظور تأمين امنيت دولت تازه تأسيس صهيونيستي در قلب منطقه استراتژيک خاورميانه و خروج از انزواي مطلق در جهان عرب و همچنين افزايش توان بازدارندگي در قالب اتحاد با کشورها و اقليت هاي پيراموني غيرعربي، راهبرد اتحاد پيراموني را مطرح ساخت. وي معتقد بود سياست خارجي رژيم صهيونيستي بايد متکي بر کشورهاي پيرامون و غيرعرب باشد. در نتيجه شاهديم که اين رژيم در دهه ۵۰ مقدمات شکل گيري اتحاد با کشورهاي پيراموني غير عرب مانند ترکيه، ايران و اتيوپي را پي ريزي کرد و از سوي ديگر، به اقليت هاي نهفته در کشورهاي عربي نظير مسيحيان و دروزي ها در لبنان، و کردها در سوريه و عراق روي آورد.

 

 

 

ـ استقلال کردها، نقطه راهبردي منافع صهيونيسم: “نامو عبدالله” نويسنده كُردزبان عراقي در روزنامه “هاولر تريبون” مي نويسد كه سازمان جاسوسي رژيم صهيونيستي به دنبال استقلال منطقه كردستان عراق از اين كشور است. وي به سخنان “يوسي الوير” يكي از مقامات سابق موساد استناد مي‌كند كه گفته بود: «ما در اسرائيل، منافع خاصي در استقلال كردستان عراق داريم.»

گزينه هاي مطلوب صهيونيسم در عراق به ترتيب شامل ايجاد “حکومت وابسته و همسو با غرب”، “تقسيم عراق و تشکيل دولت کردي” و “حداقل نظام فدرالي” که اختيارات ويژه براي “خودمختاري کردها” را تأمين کند، خواهد بود.

 

ـ “ايجاد ناامني” سياست محوري تل آويو در قبال عراق: اين مقام سابق موساد، همچنين سعي دارد تا اهميت استقلال منطقه كردستان عراق پس از خروج نيروهاي آمريكايي از اين كشور را براي افكار عمومي اسرائيل بخوبي تشريح كند. به عقيده كارشناسان، ادامه بحران و ناامني در عراق، يكي از اهداف راهبردي رژيم صهيونيستي در منطقه است كه پيشتر، اين هدف را از طريق دولت ‌آمريكا دنبال مي‌كرد. اين در حالي است كه فعاليت‌هاي فرهنگي و رسانه‌اي صهيونيست ها در اين منطقه نيز بشدت افزايش يافته است و يهودي‌سازي مردم اين منطقه كه از اقوام مختلفي هستند، از ديگر هدف‌هاي حضور موساد در كردستان عراق است.

 

ـ منابع سرشار نفتي و معدني: از سوي ديگر، نزديكي كردستان عراق به ايران و وجود منابع سرشار از نفت و منابع معدني، آن را به نقطه ايده‌آل فعاليت‌هاي صهيونيست‌ها تبديل كرده است.

 

ـ کاستن از موج اسلامگرايي در منطقه: يکي ديگر از راهبردهاي صهيونيست ها در چند دهه اخير، کاستن از موج اسلامگرايي در منطقه و تقويت رژيم ها و نظام هاي لائيک و سکولار بوده است. چون دولت هاي غيرمذهبي، تنش کمتري حداقل در سطح رسمي با اسرائيل دارند.

 

ـ تضعيف دولت مرکزي عراق: دولت عراق که يک کشور مسلمان و مهم منطقه است از زمان کودتا عليه نظام پادشاهي (۱۹۵۸ ميلادي) و روي کار آمدن جمهوري هاي سوسياليستي، همواره يکي از دشمنان اسرائيل بوده است که حتي در جنگهاي اعراب عليه صهيونيست ها از جمله در ژوئن ۱۹۶۷ نيز شرکت داشته است. لذا تضعيف دولت مرکزي عراق، همواره يکي از اهداف سياست خارجي و سرويس هاي امنيتي اسرائيل بوده است.

 

 

ايران مهم ترين هدف صهيونيست ها از استقرار در کردستان عراق

سياست هاي پيچيده راهبردي صهيونيست ها در قبال کردستان عراق، منافعي که قبلاً به آن اشاره کرديم، براي اين رژيم به همراه داشت اما محوري ترين هدفي که صهيونيست ها از تعامل با کردستان عراق به دنبال آن هستند، زير نظر داشتن ايران و سوريه و ضربه زدن به اين دو محور مقاومت در منطقه از طريق کردستان عراق است. در همين راستاست که تل آويو يکي از فعال ترين مراکز موساد را در منطقه کردستان عراق داير کرده تا بتواند فعاليت هاي ايران و سوريه و طرح هاي مخرب خود در اين کشورها را براحتي از اين مراکز مديريت کند.

 

“سيمور هرش” روزنامه نگار برجسته غربي، در ۱۲ ژوئن ۲۰۰۴ ميلادي، خبر داد که يکي از مهم ترين اهداف صهيونيست ها براي حضور در کردستان عراق، ايجاد پايگاه جاسوسي از مراکز هسته اي ايران است. تشکيل تيم ۶۰ نفره از کماندوهاي کرد که توسط موساد براي انجام عمليات تروريستي در داخل وخارج عراق آموزش هاي ويژه اي ديده بودند نيز در همين راستا صورت گرفته بود.

 

رسانه هاي اروپايي وخبرگزاري هاي جهان، روز سوم اکتبر ۲۰۰۷ ميلادي، خبر از حضور بيش از هزار و ۲۰۰ افسر موساد و سازمان هاي اطلاعاتي صهيونيستي در شمال عراق با هدف آموزش عناصر کُرد، داده بودند. افسراني که بطور حتم، صرفاً براي کمک به يک گروه اقليت درعراق براي احقاق حقوق خود به اين منطقه نيامدند واهدافي فراتر را در دستور کار دارند.

 

 

 

همزمان با افزايش تنش ميان تهران و واشنگتن با اعلام آغاز غني‌سازي ۲۰ درصد توسط ايران و ترور يکي ديگر از کارشناسان هسته‌اي، “جرج مالبرونو” سرمقاله نويس مشهور روزنامه فرانسوي “لو فيگارو” به گفته‌هاي يک مقام امنيتي عراقي استناد کرده و مي‌نويسد که آمريکا و رژيم صهيونيستي از همکاري مخالفان کرد ايراني مقيم کردستان عراق براي ضربه زدن به منافع جمهوري اسلامي سود مي‌برند.

 

فيگارو مي نويسد: آمريکا و اسرائيل از طريق حضور در کردستان عراق، حجم عمليات خرابکارانه خود بر ضد تأسيسات هسته‌اي و همچنين ترور دانشمندان اتمي ايران را افزايش داده‌اند.

 

 

طول و عرض فعاليت هاي جاسوسي و اقتصادي موساد در عراق

مركز مطالعاتي “دار بابِل” عراق، چند سال پيش در گزارش مفصلي به تشريح ابعاد نفوذ اختاپوس صهيونيست ها در عراق پرداخته و مشخصات کاملي از شخصيت هاي و شرکت هاي صهيونيستي فعال در عراق را ارائه کرد.

 

در اين گزارش آمده است: اسرائيل در عراق در زمينه هاي سياسي و تجاري و امنيتي نفوذ كرده است و شماري از شخصيت هاي سياسي و حتي مسؤولان عراقي مانند “مسعود بارزاني” رئيس سابق حزب دموكرات كردستان، “جلال طالباني” رئيس حزب اتحاد ميهني، كوسرت رسول رئيس سازمان اطلاعات سليمانيه، مثال الالوسي از نمايندگان عراق و تعداد ديگري از سران اين کشور از اين نفوذ حمايت مي کنند.

 

اين گزارش مي افزايد: “فواد بنيامين بن اليعازر”، وزير زير ساخت هاي رژيم صهيونيستي كه يهودي الاصل عراقي و متولد استان بصره است بر اداره شركت هاي انتقال هئيت هاي ديني يهودي و اسرائيلي به عراق نظارت مي كند.

 

موساد نيز در سايه اين فعاليت ها طبقه هفتم هتل الرشيد در بغداد را كه نزديك منطقه الخضراست، اجاره كرده و به محل جاسوسي از مذاكرات و تماس هاي خصوصي نمايندگان و مقامات عراقي و مقاومت عراق تبديل كرده و در همين هتل روزنامه يديعوت آحارونوت اسرائيل در سال ۲۰۰۵ ميلادي دفتر زده است، اين روزنامه يك دفتر ديگر نيز در شهر اربيل دارد.

در اين گزارش آمده است: علاوه بر اينها ۱۸۵ شخصيت اسرائيلي يا يهودي آمريكايي نيز از مقر سفارت آمريكا در منطقه خضرا بر كار وزارتخانه ها و موسسات نظامي و امنيتي و غير نظامي عراقي نظارت مي كنند.

اين گزارش به فعاليت هاي گسترده اقتصادي صهيونيست ها در عراق نيز اشاره کرده است، به عنوان مثال شركت “بزان” كه “يشار بن موردخاي” چهره مشهور يهودي، رئيس آن است بر پالايشگاه هاي عراق نظارت مي كند و قراردادي نفتي توسط آن امضا شده است كه بر اساس آن نفت از ميدان هاي كركوك و منطقه كردستان خريداري و از طريق تركيه و اردن به اسرائيل منتقل مي شود.

موساد همچنين يك بانك كردي در شهر سليمانيه تأسيس كرده كه ماموريت سري اين بانك، خريد گسترده زمين هاي كشاورزي و نفتي و مسكوني در شهرهاي موصل و كركوك است تا ساكنان اصلي عرب و تركمان و آشوري آنها با كمك نيروهاي پيشمرگ كرد اخراج شوند
شبکه الجزيره چندي پيش در گزارشي فاش کرد که تيم هاي اطلاعاتي ـ امنيتي رژيم صهيونيستي از زمان اشغال عراق توسط نيروهاي آمريکايي در شمال عراق حضور مستمر داشته وفعاليت خود را با نيروهاي اشغالگر هماهنگ مي کنند. اين تيم ها مامور برپايي ايستگاه هاي اطلاعاتي وشنود بسيار پيشرفته در منطقه شمال عراق بودند تا از اين مناطق تمامي منطقه خليج فارس، خاورميانه و به خصوص ايران را زير نظر بگيرند.

 

 

موقعيت Z

شايد بتوان گزارش روزنامه يديعوت آحارونوت مربوط به اول دسامبر سال ۲۰۰۵ را مهمترين گزارش در رابطه با فعاليت هاي جديد رژيم صهيونيستي درعراق ومنطقه دانست. در اين گزارش آمده بود که شرکت هاي اسرائيلي در منطقه دور افتاده در شمال عراق مرکزي را تحت نام موقعيت Z شهرت يافته، ايجاد کرده اند و اين مرکز هم اکنون کاربردي آموزشي دارد. به نوشته آحارنوت، واحدهايي از نيروهاي نخبه صهيونيستي عملا از سال ۲۰۰۴ از طريق مرز ترکيه وارد شمال عراق شده اند.

 

اين افراد معمولاً زير پوشش عناويني چون مهندس راه سازي يا کارشناس کشاورزي وارد کردستان عراق مي شوند و به کار آموزش کردها در اين منطقه مي پرداختند تا اينکه کردها دريافتند که نيروهاي اطلاعاتي ايران از حضور وفعاليت صهيونيستها در موقعيت Z مطلع شده اند. ازاين رو از بيم دستگيري يا ربوده شدن صهيونيست ها اين مرکز تعطيل يا به منطقه ديگري منتقل کردند.

 

پايگاه فلسطيني “دنيا الوطن” هم در گزارشي تأکيد کرد در اين پايگاه کماندوهاي اسرائيل اقدام به آموزش تک تيرانداز وانجام عمليات ترور مي کردند.

 

 

مصاديق نفوذ رژيم صهيونيستي در کردستان عراق:

 

الف ـ فعاليتهاي تجاري و اقتصادي اسرائيل در شمال عراق را مي توان در موارد زير خلاصه کرد:

۱ ـ اسامي شرکت ها و سازمان هاي خدماتي:

سازمان امورخيريه – اربيل

شرکت تجاري مريوان – دهوک

شرکت توسعه کردستان عراق با عنوان kodo در سليمانيه

شرکت ترک (بازسازي مراقد پيامبران) استان کرکوک

شرکت خدمات امنيتي (بيروت) کرکوک

سازمان امور خيريه ـ دهوک ـ زاخو

شرکت لوازم پزشکي

اين شرکت فعاليت خود را در سه استان اربيل ،سليمانيه ودهوک انجام مي دهدوتقريبا تمام خدمات بيمارستاني اين سه استان تحت پوشش اين شرکت قرار دارد .

شرکت علاج و دواء

فعاليت اين شرکت در استانهاي اربيل و سليمانيه است و امور مربوط به اعزام بيماران را به خارج از کردستان عراق برعهده دارد.

شرکت کودو

فعاليت اين شرکت در زمينه هاي فني و الکترونيک است و در شهر هاي اربيل و سليمانيه فعاليت دارد . رئيس اين شرکت فردي به نام آنتون ليبکيس شاحاک اهل تل آويو است.

*کمپاني  Introp

عمده فعاليت اين شرکت در زمينه سلاح و مهمات است و بيشترين قرارداد هاي نظامي و تسليحاتي را با اقليم کردستان منعقد کرده است. رئيس اين شرکت فردي بنام “دني ياتوم” است که پيش از اين، رئيس بخش اطلاعات خارجي رژيم اسرائيل بوده است .

شرکت باواچي

فعاليت اين شرکت در زمينه اکتشاف و استخراج نفت در شهر بيجي از حوالي کرکوک است .

شرکت سنگهاي تزئيني

فعاليت اين شرکت پيرامون واردات و صادرات سنگ هاي تزئيني است و تحت حمايت منصور بارزاني فرزند مسعود بارزاني است و دفتر اصلي اين شرکت در شهر اربيل است .

شرکت ۷۷

فعاليت اين شرکت در زمينه سنگهاي بتني به ارتفاع حداکثرچهار متراست که در حصار کشي اماکن و مقرات مورد استفاده قرار مي گيرد و دفاتر اصلي آن در شهرهاي اربيل و سليمانيه است.

شرکت عنسولين يونيه

فعاليت اين شرکت در امور راه وساختمان وشعبه اصلي آن درشهر اربيل است .

شرکت دان

فعاليت اين شرکت در زمينه هاي اتوبوس هاي مستعمل و اسقاطي است و دفتر اصلي اين شرکت در شهر اربيل قرار دارد.

شرکت سونول

فعاليت اين شرکت در زمينه هاي سوخت و فرآورده هاي نفتي است و دفاتر و شعب اصلي آن در شهر هاي اربيل ٰ سليمانيه قرار دارد.

شرکت دلتا

فعاليت اين شرکت در زمينه صادرات و واردات انواع پارچه مي باشد و دفتر اصلي اين شرکت در اربيل است.

 

۲ ـ اسامي بانک ها:

بانک الثقه ( بانک قرضي)

فعاليت اين بانک در زمينه پرداخت وام به يهوديان کُرد، براي خريد زمين است. رئيس اين بانک فردي است به نام احمد و اين بانک داراي ۱۳ کارمند است که ۹ نفر آن مرد و ۴ نفر آن زن هستند. محل بانک در سليمانيه است.

*بانک آينده روشن در سليمانيه

*بانک ريليس سليمانيه

*بانک آشتي

 

ب ـ فعاليتهاي نظامي ـ امنيتي :

اهداف و فعاليتهاي اطلاعاتي و نظامي رژيم صهيونيستي در کردستان عراق را مي توان به شرح زير بر شمرد.

ـ برگزاري دوره هاي آموزش اطلاعاتي ـ امنيتي

ـ افزايش توان نظامي پيشمرگه هاي کرد

ـ اقدامات اطلاعاتي ـ امنيتي

ـ برگزاري دوره هاي آموزش نظامي

ـ اعزام تيم هاي مستشاري در امور امنيتي ـ نظامي

 

۱ ـ مقرها و پايگاه هاي نيروي اسرائيلي در کردستان عراق:

ـ اربيل – هتل خانزاد

ـ اربيل – هتل شرايتون ـ اقامتگاه عناصر اسرائيلي

ـ موصل – انتهاي پل قديم

ـ خانه امن سليمانيه – سليمانيه – محله ابراهيم پاشا

ـ مقر صالحي – اربيل – مصيف دارالضيافه پارتي

 

۲ ـ پايگاههاي نظامي و فرودگاه ها :

ـ پايگاه هوايي الحريه ـ کرکوک – برخي از ترددهاي يهوديان اسرائيلي از طريق اين پايگاه انجام مي گيرد.

ـ فرودگاه اربيل: بيشتر تردد عناصر رژيم صهيونيستي از طريق فرودگاه اربيل انجام مي گيرد.

ـ احداث پايگاهي در چمچمال سليمانيه بين روستاي حمزه کاني و کاني کوچک؛ اين مقر، يک قلعه قديمي و باستاني بوده و قرار است بزودي تبديل به زندان شود.

 

ج ـ فعاليتهاي فرهنگي و اجتماعي:

اسرائيل بصورت مشترک با آمريکا به منظور جذب مردم به مسيحيت از طريق فعاليت هاي فرهنگي تبليغي تلاش مي کنند و در همين راستا خبري مبني بر اينکه ۸۰۰ نفر مبلغ مسيحي وارد شمال عراق شده و کليساي شهر حلب در سوريه مرکز مهم براي انتقال مبلغان مسيحي به شمال عراق است. همچنين در خبري نيروهاي امنيتي ترکيه در منطقه مرزي اين کشور با کردستان عراق نيز بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۸۶ نسخه کتاب زبور را که با هدف ارسال به شمال عراق در نظر گرفته شده را توقيف کرده اند.

 

اماکن فرهنگي تبليغي:

۱ ـ جمعيت کتاب مقدس ـ اربيل

۲ ـ چاپخانه ثقافه – اربيل

۳ ـ سازمان الحياط ـ اربيل

۴ ـ سازمان تبليغي وتبشيري – دفاتر اين سازمان در مرکز استان دهوک، اربيل و سليمانيه بتازگي تأسيس شد.

 

د ـ فعاليت سياسي

مهم ترين اقدامات و فعاليت سياسي رژيم صهيونيستي در اقليم کردستان عراق، برقراري ارتباط با رهبران و عناصر بانفوذ اکراد عراقي و برقراري روابط ديپلماتيک با اين اقليم و در نهايت جذب و بکارگيري افراد همسو با اهداف صهيونيستي در بدنه سياسي عراق خلاصه مي شود.

 

 

حضور صهيونيست ها در عراق و مقدمه سازي براي پروژه “از نيل تا فرات” 

يکي از مهم ترين انگيزه هاي رژيم صهيونيستي براي گسترش نفوذ خود در کردستان عراق را بايد در آموزه هاي صهيونيسم در زمينه تسلط بر مناطق سرزميني از نيل تا فرات دانست، بر اساس اين پروژه صهيونيسم در فرايند دست اندازي خود به خاک کشورهاي منطقه بايد سلطه خود را از رود نيل تا رود فرات گسترش دهد، بخش هاي قابل اسکان از مصر، تمامي فلسطين اشغالي، لبنان، اردن، عربستان سعودي و بخش اعظمي از عراق و جزاير کوچک کويت و عمان و بحرين شامل اين منطقه وسيع است که صهيونيست ها چشم طمع به آن دوخته اند و از طريق آن مي خواهند از سه طرف بر آب هاي آزاد دسترسي داشته باشند.

 

آرم بنياد کيفا(دوستي کردستان ـ اسرائيل) که دفتر آن در اربيل است

 

تل آويو در همين راستا بهانه هاي واهي مذهبي نيز درست کرده و با ايجاد تاريخ جعلي مدعي هستند که بايد مناطقي كه جزء آثار باستاني اسرائيل است، به‌ويژه اماكن مقدس را در دست گيرند.

 

“وين مادسون” خبرنگار مشهور آمريكايي در گزارشي مستند حاوي اسناد محرمانه كه در وبگاه شخصي اش منتشر كرده، با اعلام اينكه تل آويو قصد دارد براي تحقق رؤياي اسرائيل بزرگ بر کردستان عراق مسلط شود،  نوشت: سازمان جاسوسي اسرائيل (موساد) مسيحيان كلداني را با همدستي گروه هاي مزدور و با هماهنگي با شبه نظاميان كرد مي كشد و قتل آنها را به القاعده نسبت مي دهد تا زمينه آواره سازي اجباري مسيحيان كلداني و تخليه اين مناطق به منظور اجراي طرح اسرائيل براي تسلط بر آنها فراهم شود.

 

 

سوءاستفاده موساد از کردستان عراق براي مقابله با اوضاع کنوني منطقه
بذري که صهيونيست ها از چند سال پيش در کردستان عراق کاشتند اکنون به بار نشسته و بخشي از اهداف کوتاه مدت رژيم اسرائيل در منطقه را تأمين مي کند و نگاهي به تحولات کنوني منطقه مي تواند شاهد اين مدعا باشد. با اينکه دولت عراق اعلام کرده که در موضوع سوريه، نقش بي طرف را دارد و همواره به سينه طرح هاي غربي عليه سوريه دست رد زده، اما کردستان عراق بر اساس همين نفوذ، طي يک سال گذشته، همواره محل توطئه چيني عليه دولت مرکزي دمشق بوده است.

 

در اين راستا خبرگزاري عراقي “النخيل” بتازگي به نقل از منابع آگاه اردني نوشت که دستگاه اطلاعاتي اردن که اوضاع جاري در اين کشور را رصد مي‌کند، ماه گذشته، انتقال بيش از ۵۰ تُن جنگ افزارهاي اسرائيلي به فرودگاه “اربيل” در کردستان عراق را ثبت کرده ‌است. اين اقدام در راستاي حمايت از شبه نظاميان معارض دولت سوريه صورت گرفته است.

 

بر اساس اين گزارش، ارزش مالي اين محموله بيش از ۶۵۰ ميليون دلار بوده است که دولت قطر از شرکت صنايع نظامي اسرائيلي “رافائل” خريداري کرده است. اين سلاح‌ها شامل خمپاره‌انداز، مين‌هاي ضدزره، تفنگ‌هاي تک تيراندازي، جليقه‌هاي ضدگلوله، تجهيزات ارتباطاتي، حجم زيادي از فشنگ و سلاح‌هاي مختلف هستند.

 

توطئه ناامن کردن عراق، از ديگر محورهايي است که دستگاه جاسوسي صهيونيست ها در کردستان عراق، به دنبال آن است. در راستاي فشارهاي همين لابي قوي است که کردستان عراق طارق الهاشمي را که به دست داشتن در بيش از ۱۵۰ عميات تروريستي متهم است، پناه داد و وي را به دولت مرکزي تحويل نداد تا سرانجام او را با يک پرواز، به دوحه، پايتخت عربي رژيم صهيونيستي در منطقه خليج فارس فراري دهد؛ اين در حالي است که پيش از اين، برخي منابع از ديدار طارق الهاشمي با افسران سازمان جاسوسي موساد در کردستان عراق نيز خبر دادند.

 

ديدار مسعود بارزاني با طارق الهاشمي، مجرم فراري

پايگاه خبري روزنامه “البينة الجديدة” در همين راستا نوشت که  طارق الهاشمي در محلي در كردستان عراق با هيئت تركيه به رياست معاون بخش اطلاعاتي تركيه در امور عراق به همراه ۵ فرد ديگر كه در ميان آنها دو عنصر از موساد حضور داشتند، به مدت ۴۵ دقيقه ديدار و گفت وگو كردند.

 

تسهيل در روند اقدامات تروريستي درعراق براي ايجاد فتنه مذهبي و جنگ داخلي در عراق از ديگر اهرم هايي است که بويژه پس از خروج نظاميان آمريکايي به صورت گسترده در دستور کار اين جريان حامي صهيونيست ها قرار گرفته است.

 

لینک کوتاه : https://mostajar.com/?p=1417

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.